آهک قم

آهک قم یک ماده معدنی حاوی کلسیم است که عمدتاً از اکسیدها و هیدروکسید، معمولاً اکسید کلسیم و یا هیدروکسید کلسیم تشکیل شده است. این واژه  از اولین کاربرد آن به عنوان ملات ساختمانی به وجود آمده است و به معنای چسبندگی است. قیمت پودر سنگ و قیمت آهک قم جز پایین ترین قیمت های مصالح ساختمانی در کشور می باشند. مجموعه سپهر پودر سنگ اطلس نما در نظر دارد بهترین قیمت این محصول را در سراسر کشور به مشتریان عزیز ارائه دهد . توجه داشته باشید که مجموعه ما محصولات دیگر هم دارا می باشد . وظیفه ما در این جمله خلاصه می شود که همیشه حق با مشتری می باشد.

این مواد هنوز در مقادیر زیادی به عنوان مصالح ساختمانی و مهندسی (شامل محصولات سنگ این نوع از متریال ، سیمان، بتن و ملات)، به عنوان مواد اولیه شیمیایی و برای تصفیه شکر و سایر مصارف استفاده می شوند. صنایع مرتبط با این محصول و استفاده از بسیاری از محصولات حاصل از دوران ماقبل تاریخ هم در دنیای قدیم و هم در دنیای جدید قدمت دارد. این متریال به طور گسترده برای تصفیه فاضلاب با سولفات آهن استفاده می شود.
سنگ ها و کانی هایی که این مواد از آن ها مشتق می شوند، معمولاً سنگ این محصول یا گچ، عمدتاً از کربنات کلسیم تشکیل شده اند.

آن ها ممکن است بریده شوند، خرد شوند یا پودر شوند و از نظر شیمیایی تغییر کنند. سوزاندن (کلسینه کردن) این مواد معدنی در یک کوره آهک، آن ها را به مواد سوز آور بسیار بالا، این نوع از مصالح ساختمانی سوخته، متریال نسوخته یا آهک زنده (اکسید کلسیم) و از طریق افزودن آب، به این محصول کم سوز (اما هنوز به شدت قلیایی) تبدیل می کند. همانطور که می دانید این محصول هیدراته (هیدروکسید کلسیم، Ca(OH)2) که فرآیند آن را کندن AHak می نامند.

آهک قم

قیمت آهک قم

قیمت متریال یا الخصوص قیمت آهک قم نسبت به مزایای فراوانی که در مصالح ساختمانی دارد بسیار مناسب می باشد و جز مصالح پروفروش می باشد . هنگامی که این اصطلاح در زمینه کشاورزی به کار می رود، معمولاً به محصول مورد استفاده در کشاورزی اشاره دارد که امروزه معمولاً سنگ و همچنین خرد شده است، نه محصول کوره آهک سازی. در غیر این صورت، بیشتر به معنای آهک خاموش است، زیرا شکل خطرناک تر معمولاً به طور خاص به عنوان محصولی که زنده یا متریالی سوخته توصیف می شود.

این نوع از مصالح ساختمانی در سراسر دنیا یافت می شود یکی از استان هایی که در کشور عزیزمان ایران آهک در آن استخراج می شود استان مقدس قم است. این محصول یکی از متریال های های با کیفیت و مرغوب کشور است که از معادن این استان استخراج شده و بعد از فرایندی که رو آن انجام می شود در دسترس متقاضیان قرار می گیرد.این محصول با توجه به درصد خلوصی که دارد به کشورهای همسایه نیز صادر می شود. علاه بر این با توجه به این که آهک قم در نزدیکی معادن همین استان تولید می شود قیمت به صرفه و مناسبی نیز دارد.

چرا این محصول

همان طور که گفتیم استان قم به عنوان تولید کننده محصول یکی از قطب های معدنی کشور است. با توجه به این که معادن سنگ این متریال استان بسیار مرغوب و با کیفیت است این محصول به لحاظ کیفیت و خلوص در کشور زبان زد است. کارخانجات آهک قم بر اساس تجربیاتی که در این زمینه دارند توانسته اند خالص ترین محصولات از نوع مصالح ساختمانی را تولید کرده و نیاز هر صنعتی را پوشش دهند. همچنین این متریال شفته دارای مزایای فراوانی می باشد و قیمت این نوع محصول از نوع شفته بسیار مناسب می باشد. از این این متریال  برای تولید آهک کلسینه استفاده می شود.

همچنین استان قم و کارخانه های آهک قم در نزدیکی استان های صنعتی مانند تهران، البرز، قزوین و سمنان واقع شده اند این استان ها نیز دارای تعداد زیادی کارخانه های تولیدی و صنایع خدماتی هستند و بیشترین میزان ساخت و ساز کشور در این استان ها انجام می شود. فاصله کم کارخانجات این محصول با آن ها باعث شده است هزینه حمل و نقل برای آن ها کاهش پیدا کند و در نتیجه این محصول  به صرفه ترین محصول برای مصرف در این استان ها باشد.

کاربردهای این محصول

تصفیه آب و فاضلاب

برای تصفیه آب و فاضلاب و حذف مواد سمی از منابع آب آشامیدنی از مواد شیمیایی و فلیترهای زیادی استفاده می شود. گاهی وقت ها اسیدیته آب به دلیل ورود مواد شیمیایی ، فاضلاب و کوهای شیمیایی افزایش می یابد در ان صورت از آهک قم به عنوان یک ماده قلیایی جهت تنظیم پی اچ استفاده می شود. شرکت سپهر پودر اطلس نما ارائه دهنده بهترین قیمت این متریال  کلوخه در کشور می باشد.

قیمت اهک تنی قم
آهک در مصارف ساختمانی

یکی از اصلی ترین مصارف این محصول در امر ساخت و ساز است. از انواع این مصحول می توان به این محصول خام ، این نوع از محصول  کلوخه ، پودر و متریال هیدراته در بخش ساختمانی استفاده می کنند. با ترکیب کردن این متریال با سیمان و ماسه و آب پر مصرف ترین ملات ساختمانی یعنی ملات باتارد را تهیه می کنند که از چسبندگی بسیار بالایی برخوردار بوده و پس از خشک شدن هم خیلی مستحکم خواهد بود. قیمت آهک قم باعث شده این محصول جز پر استفاده ترین نوع باشد  و قیمت مصالح ساختمانی در این محصول مناسب بوده .

ملاتی که از آهک قم و آب به دست می آید که پس از خشک شدن علاوه بر سختی زیاد، خاصیت ضد آب دارد به همین خاطر، شفته ای محصول برای استخر و یا زیر سازی دیوارهای کوتاه کاربرد دارد. این ملات برای شفته ریزی و فنداسیون استخرها و سازه های کوچک به کار می رود.

بهترین قیمت اهک قم
تولید سیمان

آهک قم در تولید اکثر مصالح ساختمانی استفاده می شود اما باید گفت یکی از کاربردهای مهم آن در تولید سیمان است. از این محصول در تولید سیمان به عنوان عامل حجم دهنده استفاده می کنند. از طرفی این محصول مجموعه ما پس از ترکیب شدن با آب، چسبندگی زیاد پیدا می کند و این ویژگی می تواند باعث بهبود کیفیت سیمان شود. در تولید سیمان پورتلند نیز از حجم زیادی پودر این نوع از مصالح ساختمانی به صورت زنده استفاده می کنند. توجه داشته باشید مجموعه ما بهترین قیمت آهک قم و بهترین قیمت سیمان سفید را به بازار ارائه می کند.

قیمت اهک قم
این محصول در کشاوزی

از خاصیت قلیایی این نوع از محصول هیدراته برای تنظیم خاک اسیدی شده زمین کشاورزی استفاده می کنند. زیرا خاک کشاورزی در اثر برخی عوامل مانند بارش بیش از حد باران و یا مصرف بیش از اندازه کودهای شیمیایی ممکن است اسیدی شود. به همین دلیل برای تصحیح پی اچ خاک به آن آهک قم را می افزایند.
همچمنین این متریال یک آفت کش و حشره کش قوی است. این نوع از مصالح ساختمانی برای درمان سفیدک انگور، از بین بردن قارچ های سمی که بر روی تنه درختان و گیاهان رشد می کند و همچنین برخی حشرات موذی استفاده می شود. بهترین قیمت آهک قم و بهترین قیمت گچ را می توانید از مجموعه ما تهیه کنید.

این متریال در کاغذ سازی

از آهک قم در تولید انواع کاغذ و محصولات آن مانند مقوا، جعبه شیرینی و شانه تخم مرغ استفاده می شود. برای این کار این متریال که یک ماده ارزان قیمت است به عنوان ماده حجم دهنده جایگزین کاغذ بازیافتی گران قیمت می شود و هزینه تولید محصول را به طور چشمگیری کاهش می دهد. این متریال هیدراته قم نیز یکی از محصولات با کیفیت آهک قم است که در کاغذ سازی مصرف می شود. این ماده شیمیایی به دلیل ویژگی خنثی کنندگی اسید بیشتر برای ایجاد بالانس شیمیایی در کاغذ به کار می رود.

قیمت این محصول پر کاربرد مصالح ساختمانی

قیمت این متریال در قم همانند پودر سنگ قم انواع مختلفی دارد و از تنوع زیادی نیز برخوردار است. قیمت آهک قم با در نظر گرفتن ویژگی ها و موارد مصرف آن تعیین می شود. به دلیل نوسانات قیمت ها نمی توان قیمت دقیقی برای این محصول در نظر گرفت به همین دلیل شما می توانید برای آگاهی از قیمت آهک قم با ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + پانزده =