خاک سنگ

در این مقاله میخوایم خاک سنگ و فرآیند تولید و متریال و انواع آن را مورد بررسی قرار بدهیم .پودر سنگ از معادن سنگی که در دل طبیعت بر اثر یک یا چند کانی به وجود آمده است.پوسته خارجی زمین از سنگ تشکیل شده است که انواع مختلفی دارد.درصد عمده ایی از سنگ ها را سیلیس تشکیل داده است .منشا و اساس تمام سنگ های موجود ۱ – رسوبی ۲ – آذرین ۳ – دگرگون می باشد که ۷۵ درصد از سنگ های موجود رسوبی می باشد.سنگ های آذرین به عنوان سنگ نما و تزئینی استفاده می شود .در ادامه به بررسی بهترین پودر سنگ کشور یا پودر سنگ قم  خواهیم پرداخت ، پس با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

خاک سنگ چیست ؟؟

در این مقاله میخواهیم در مورد سنگ های آهکی که فرمول آن کربنات کلسیم caco3 می باشد صحبت کنیم .چگالی سنگ های کربنات کلسیم متغییر می باشد. یعنی معادن موجود درصد کربنات و کلسیم آنها متفاوت می باشد.سنگ کربنات کلسیم بیش از ۴ درصد از پوسته زمین را تشکیل میدهد که ماده معدنی فوق العاده پر کاربرد و مفیدی می باشد.کربنات کلسیم با حرارت دادن co2 خود را از دست داده و به آهک تبدیل می شود که جهت صنعت ساختمان و گندزدایی و یا مواد آسان بر و …. کاربرد دارد. خاک سنگ کربنات کلسیم از طریق سه نوع چگالی سنگ کربنات کلسیم تشکیل شده است.

سنگ های مرمریت یا تراورتن از چگالی بالایی برخوردار می باشد و پودر سنگ حاصل از این نوع سنگ چسبندگی ندارد. توجه داشته باشید که یکی از دلایل محبوبیت این محصول قیمت پودر سنگ می باشد که بسیار مناسب و پایین می باشد.

مشکلات این خاک سنگ چیست ؟

این نوع خاک سنگ که توضیح داده شد درجه دو بوده و از کیفیت پایینی برخوردا می باشد.این نوع خاک سنگ چسبندگی نداشته و بعد از مدعی عدم رضایت مصرف کننده را به دنبال دارد.ناگفته نماند که این نوع خاک سنگ از پودر سنگ معدنی که چگالی پایینی دارد سفید تر می باشد.خاک سنگ کربنات کلسیمی که از چگالی پایینی برخورداره بوده بصورت کلوخه می باشد و با کوچک ترین ضربه خورد شده . این خاک سنگ از چسبندگی فوق العاده بالایی برخوردار می باشد و فوق العاده مصرف سیمان را پایین می آورد. توجه داشته باشید که قیمت خاک سنگ نسبت به کیفیتی که دریافت می کنید متفاوت می باشد.

کاربرد های خاک سنگ

همان طور که در بالا گفته شد. آهک موجود در بازار از این نوع سنگ تشکیل شده یعنی سنگ های کلوخه کربنات کلسیم را در کوره ریخته و بر اثر حرارت پخته می شود و co2 خود را از دست داده و به آهک تبدیل می شود.آهک در صنایع مختلفی کاربرد دارد از جمله ساختمان سازی و یا گندزایی . قیمت آهک هم به کیفیت آن بستگی دارد.متاسفانه بعضی از کوره داران که آهک را می پزند به خاطر اینکه سود دهی خود را بالا ببرند گلی که جهت چیدن سنگ ها برای پخته شدن سنگ استفاده می کنند با آهک مخلوط کرده تا وزن آهک تولیدی خود را بالا ببرند.

هر یک کیلو آهک زنده یا همان آهک آب نخورده درجه یک زمانی که آب میخورد یا به اصطلاح چاییده می شود به دو کیلو تبدیل شده یعنی آهک آب نخورده درجه یک بعد از آب خورد به دو کیلو آهک تبدیل می شود.

خاک سنگ معدنی کلوخه در صنایع مختلفی از جمله

  •  دام و طیور به علت داشتن کلسیم استفاده می شود
  • در کشاورزی جهت میکروب زدایی و تنظیم ph خاک قابل استفاده می باشد.
  • راه سازی جهت آسفالت استفاده می شود.
  • جهت زه کشی آب راه ها استفاده شده
  • در معادن زغال سنگ جهت جلوگیری از پخش گاز های سمی استفاده شده

شرکت سپهر پودر اطلس نما با داشتن معدنی از سنگ کربنات کلسیم کلوخه و کارخانه تولید خاک سنگ و آهک قم توانسته نیاز مشتریان محترم را در این محصول فراهم کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *