کربنات کلسیم خوراک دام

کربنات کلسیم یک ماده معدنی ضروری برای رشد و نمو سالم دام و حیوانات اهلی است. نقش مهمی در فرآیند متابولیک، حفظ و تبدیل مواد مغذی ایفا می کند و فعالیت سلولی را تنظیم می کند. همچنین از رشد استخوان و اسکلت سالم در دام های جوان حمایت می کند. کلسیم یکی از مواد معدنی اصلی مورد نیاز حیوانات برای رشد، نمو و تولید است.کربنات کلسیم قم یکی از پر مصرف ترین کربنات کلسیم خوراک دام در کشور است.

عملکرد اصلی آن در حیوان برای تشکیل استخوان و دندان، انقباض عضلات صاف است.کمبود یا عدم تعادل در کلسیم می‌تواند باعث رشد ضعیف استخوان، کاهش تولید شیر، جابجایی شیردان و بدیهی‌تر تب شیر شود. یک واقعیت کمتر شناخته شده این است که می تواند باعث ایجاد سنگ های ادراری در حیوانات نر نیز شود. همچنین برای طیور در حمایت از هضم سالم و تقویت و سفت شدن پوسته ها حیاتی است. ما در این مقاله قصد داریم شما را با کلسیم کربنات خوراک دام بیشتر آشنا کنیم پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

کربنات کلسیم خوراک دام

کربنات کلسیم خوراک دام چیست؟

کربنات کلسیم مهم ترین منبع تغذیه انواع دام در گاوداری ها، مرغداری ها و مراکز پرورش گوسفند و بز می باشد. کلسیم کربنات خوراک طیور در واقع همان سنگ آهنک است که دارای فرمول شیمیایی CaCO3 و ویژگی های شیمیایی و فیزیکی خاصی است. در پرورش دام گوشتی و شیری ، بدن گاو و گوسفند نیازمند تامین مقدار کافی کلسیم است. این کلسیم باید از طریق جیره ی غذایی، مکمل های خوراکی و یا دارو برای گله تامین گردد. از جمله مهم ترین مکمل های خوراکی مورد استفاده در صنعت پرورش دام و طیور می توان به کربنات کلسیم خوراک دام و صدف خوراکی اشاره کرد. از کلوخه کرنبات کلسیم در این مورد استفاده می شود.

کربنات کلسیم خوراک دام و طیور

ویژگی و مشخصات کربنات کلسیم خوراک دام
کربنات کلسیمی که در خوراک دام مورد استفاده قرار می گیرد باید دارای مشخصات و ویژگی هایی از جمله دانه بندی پودری و ریز باشد. همچنین فاقد هر گونه مواد سمی و فلزات سنگین بوده و از نوع کربنات کلسیم دولومیتی که حاوی منیزیم است نباشد. کربناک کلسیم خوراک دام معمولا دارای خلوص کلسیم ۳۶ تا ۳۸ درصد است و می توان آن را به صورت پودری و یا گرانوله در خوراک دام در گاو داری ها و مراکز پرورش گوسفند و بز مورد مصرف قرار داد. پایین ترین قیمت کربنات کلسیم در کشور را می توانید از مجموعه ما تهیه نمایید.

قیمت کربنات کلسیم خوراک دام

چرا باید از کربنات کلسیم در خوراک دام و طیور استفاده کرد؟

همان طور که گفتیم کلسیم کربنات خوراک دام جایگزین مناسبی برای صدف دریایی و پودر استخوان در تغذیه حیوانات می باشد. زیرا بر خلاف این مواد کپک نمی زند و با سموم مختلفی مانند ماکوتوکسین ها آلوده نمی شود. همچنین میزان کلسیم در دسترس کربنات کلسیم خوراک دام بسیار است و نیاز دام و طیور را برطرف می کند.

کمبود کلسیم در دام سبب ایجاد بیماری های مختلف عضلانی و اسکلتی می شود. نرمی استخوان، شکستگی های استخوانی، گرفتگی عضلانی، نازک شدن تخم پرندگان و … از جمله عوارض کمبود کلسیم است. بهترین قیمت کرنبات کلسیم خوراک دام و همچنین کربنات کلسیم رسوبی را از مجموعه ما تهیه نمایید.

کربنات کلسیم خوراک دام چیست

مزایای کربنات کلسیم خوراک دام چیست؟

۱. افزایش مقدار و بهبود کیفیت شیر دام

۲. افزایش نرخ رشد گله و بهبود سطح سلامت

۳. جلوگیری از پوکی استخوان و بیماری های اسکلتی

۴. افزایش کیفیت عملکرد آنزیمی و هرمونی بدن گاو و سایر دام ها

۵. جلوگیری از بیماری های سیستم عصبی نظیر اسپاسم عضلانی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *