پودر کربنات کلسیم میکرونیزه

کربنات کلسیم یکی از پرمصرف‌ترین و در نتیجه پرفروش‌ترین پودرهای صنعتی است. این پودر دارای انواع مختلفی است و هر نوع آن مصارف مخصوص به خود را دارد. مهم‌ترین دسته‌بندی کربنات کلسیم را می‌توان تقسیم آن به دو دسته کربنات کلسیم طبیعی و کربنات کلسیم غیر طبیعی دانست. هر دو نوع کربنات کلسیم توسط تولید کنندگان داخلی و خارجی پودرهای صنعتی تولید می‌شوند.توجه داشته باشید که مجموعه ما بهترین قیمت کربنات کلسیم در کشور را به بازار ارائه می نماید و دلیل آن هم حذف واسطه ها و خرید مستقیم از کارخانه می باشد. ما در این مقاله قصد داریم درباره پودر کربنات کلسیم میکرونیزه صحبت کنیم تا شما با این ماده ارزشمند بیشتر آشنا شوید پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

پودر کربنات کلسیم میکرونیزه

پودر کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم میکرونیزه یکی از محصولات پر کاربرد در صنایع مختلف است. کربنات کلسیم نوعی ماده معدنی فراوان در طبیعت می باشد که به راحتی استخراج شده و به صورت خام یا فرآوری شده یا با اندازه ذرات متنوع برای مصارف گوناگون کاربرد دارد. یکی از انواع این محصول که در صنایع مختلف مصرف می شود ، پودر کربنات کلسیم میکرونیزه است. به این معنی که پس از استخراج سنگ کلسیم کربنات از معادن ، آن را به کارخانه منتقل نموده و توسط فک های کوبشی آن را می کوبیم. در مرحله بعدی ، خاک کوبیده شده کلسیم کربنات از میان توری های خاصی به نام سرند عبور داده می شود تا تنها اندازه ذرات مورد نظر به دست بیاید.

پودر کربنات کلسیم میکرونیزه دارای سایز های مختلفی است و تنها به یک محصول اطلاق نمی شود. اصولا به پودر ریز تر از سایز ۷۵ میکرون ، میکرونیزه گفته می شود. پودر کربنات کلسیم میکرونیزه بسیار ریز بوده و از نظر ظاهری شبیه مثل آرد می باشد. اندازه ذرات پودر کربنات کلسیم با اصطلاحی به نام مش شناخته می شود. مثلا کربنات کلسیم مش ۱۵۰۰ یا پودر کربنات کلسیم مش ۲۵۰۰ که این اعداد نشانگر سایز کلسیم کربنات بوده و هر چه عدد بزرگ تر شود ، یعنی سایز آن کوچک خواهد بود. در چند سال اخیر صادرات کربنات کلسیم بسیار افزایش پیدا کرده است.

پودر کلسیم کربنات میکرونیزه

عوامل موثر در قیمت کربنات کلسیم میکرونیزه

پودر کربنات کلسیم میکرونیزه بر اساس دانه بندی آن دسته بندی می شود. سایز این محصول تاثیر مستقیم بر روی سختی و مقدار تولید آن دارد و در نتیجه می توان گفت بر روی قیمت کربنات کلسیم میکرونیزه نیز تاثیر گذار خواهد بود. دانه بندی های پودر کربنات کلسیم میکرونیزه عبارتند از :

 • کربنات کلسیم مش ۲۰۰
 • کربنات کلسیم مش ۳۲۵
 • کربنات کلسیم مش ۴۰۰
 • کربنات کلسیم مش ۶۰۰
 • کربنات کلسیم مش ۸۰۰
 • کربنات کلسیم مش ۱۲۰۰
 • کربنات کلسیم مش ۱۵۰۰
 • کربنات کلسیم مش ۲۵۰۰
 • کربنات کلسیم مش ۳۵۰۰

کاربرد پودر کربنات کلسیم میکرونیزه

 1.  یک مکمل کلسیم در تولید خوراک و داروهای مصرف انسانی و دامی
 2.  در صنعت نفت و پتروشیمی به عنوان یکی از اجزاء گل حفاری
 3. در صنایع ساختمانی برای تولید ملات و تهیه بتن و مصالح مختلف
 4. به عنوان آنتی اسید و عامل شیمیایی در تولید محصولات مختلف
 5. افزایش دهنده حجم و استحکام لاستیک های صنعتی و تایر خودرو
 6. در تولید رنگ های روغنی ، پلاستیک و مولتی کالر
 7.  به عنوان حجم دهنده و اصلاح کننده پی اچ در تولید کاغذ

یکی دیگر از کاربردهای کربنات کلسیم در خوراک دام و طیور می باشد . کربنات کلسیم خوراک دام و طیور به دلیل قیمت مناسب بسیار مورد استفاده قرار گرفته است و بسیار پر مصرف نزد دامداری ها و مرغ داری ها می باشد.

قیمت پودر کربنات کلسیم میکرونیزه

قیمت کلسیم کربنات میکرونیزه

همان طور که بیان کردیم کلسیم کربنات میکرونیزه را می توان با اندازه ذرات متفاوتی تولید نمود که با سفارش مصرف کنندگان این محصول تعیین می شود. هر چه اندازه ذرات ریزتر باشد ، تولید آن مشکل تر و محصول به دست آمده کمتر می شود که در نتیجه بر قیمت پودر کربنات کلسیم میکرونیزه موثر خواهد بود.

از طرفی نوع بسته بندی محصول هم با توجه سفارش مصرف کننده دارای تنوع است مثلا می تواند آن را در کیسه های معمولی یا پلی اتیلن یا پارچه ای کیسه گیری نمود. نوع بسته بندی هم بر قیمت پودر این متریال ه تاثیر دارد.

سومین مورد تاثیر گذار بر قیمت کربنات کلسیم میکرونیزه ، نوع طبیعی یا سنتزی آن است. با توجه به کیفیت بالاتر کربنات کلسیم رسوبی ، قیمت این محصول بسیار گران تر از سنگ کوبیده شده کلسیم کربنات خواهد بود. کربنات کلسیم قم بهترین و با کیفیت ترین در سطج کشور می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =