قیمت گچ

یکی از مصالحی که از زمان گذشته به علت ویژگی هایی که داشته در امر ساخت و ساز مورد توجه بوده است این متریال می باشد. اگر شما به شهر تاریخی اصفهان سفر کنید می توانید در ساختمان ها و بناهای تاریخی این محصول  بری های بسیار زیبایی که به جا مانده است را مشاهده کنید. قدمت استفاده از این محصول توسط بشر به حدود پنج هزار سال پیش بر می گردد. در ایران نیز استفاده از این نوع از مصالح ساختمانی به زمان اشکانیان می رسد که این متریال بری های به جا مانده از آن تاریخ گواه این موضوع می باشد.توجه داشته باشید که شرکت سپهر پودر اطلس نما بهترین قیمت گچ و بهترین قیمت پودر سنگ را به بازار ارائه می دهد.

در واقع می توان گفت این متریال یکی از پرمصرف ترین مصالح ساختمانی است. زیرا از این مصالح از لایه های زیرکاری و ملات سازی گرفته تا تزئینات ظریف و نقش برجسته سقفی در ساختمان استفاده می شود.ما در این مقاله می خواهیم شما را با قیمت گچ و انواع آن آشنا کنیم تا بتوانید کاربرد درستی از این مصالح پرمصرف در امر ساختمان سازی داشته باشید.

قیمت این ساختمانی

پودر از نوع متریال ساختمانی از سنگ متریال خالص به دست می آید و در پروسه تولید هیچ مواد افزودنی به آن اضافه نمی شود. این سنگ گچ دارای بافت بلوری می باشد و از لایه های ضخیم تشکیل شده است. ابتدا سنگ های متریال را توسط دستگاه ها و ماشین آلات سنگ شکن از زمین استخراج می کنند. سپس آن را به کوره ای با ۱۸۰ درجه سانتی گراد منتقل می کنند که حرارت داده شود.

این حرارت باعث می شود تبلور سنگ متریال از بین برود و آب آن تبخیر شود. در نتیجه پودر این نوع از مصالح ساختمانی از این طریق تولید می شود. گچ های ساختمانی انواع مختلف و کاربردهای مخصوص به خود را دارند با توجه به این موضوع قیمت گچ متفاوت است. مجموعه ما مفتخر است بهترین قیمت گچ سال ۱۴۰۳ و بهترین قیمت خاک سنگ را به بازار ارائه دهد.

انواع این نوع از مصالح ساختمانی ساختمانی

گچ سفیدکاری یا این متریال سفید

یکی از پرکاربردترین انواع این محصول ساختمانی این متریال سفید کاری می باشد. این نوع متریال که به نوع از مصالح روکار نیز معروف است برای پوشاندن لایه نهایی دیوارهای ساختمان قبل از رنگ یا کاغذ دیواری استفاده می شود. رنگ این متریال سفید و براق است از این رو از آن برای تزئینات دیوار و سقف نیز استفاده می شود. در واقع باید گفت میزان چسبندگی این این محصول بالاست و نیازی به زیرکاری ندارد اما اگر بخواهید بدون زیرکاری از آن استفاده کنید باید لایه ضخیم تری را روی کار بکشید که این از نظر اقتصادی برای شما به صرفه نیست. قیمت گچ سفید کاری نسبت به سایر این نوع از مصالح ساختمانی ها پایین تر و مناسب تر است.

قیمت گچ
گچ میکرونیزه یا گچ عاج

همان طور که از نام آن مشخص است گچ میکرونیزه یک این نوع از مصالح ساختمانی با ذرات بسیار ریز و در حدود ۱۷۵ میکرون یا کمتر می باشد. همین دانه بندی ریز باعث نرمی این این محصول شده است. برای تولید این محصول میکرونیزه پس از تولید این متریال معمولی آن را دوباره آسیاب می کنند و به همین سبب دانه بندی آن تغییر می کند. در واقع این متریال میکرونیزه از انواع این نوه از مصالح ساختمانی ساختمانی می باشد که برای پرداخت کاربرد دارد. از این این متریال برای کشته شکی و رومالی، تزئینات گچی ، قطعات پیش ساخته این متریال ، مجسمه سازی و ساخت رنگ لعابی استفاده می کنند.

در واقع از این نوع از محصول میکرونیزه یا این متریال عاج علاوه بر ساختمان در صنعت پزشکی و ساخت این نوع از مصالح ساختمانی تحریر نیز استفاده می شود. این متریال به دلیل ساختار شیمیایی خاصی که دارد جزو انواع این محصول های دیرگیر محسوب می شود و از سایر این نوع از مصالح های ساختمانی دیرگیرتر است. قیمت گچ با توجه به کاربردهای آن در حوزه های مختلف متفاوت است.یکی دیگر از محصولات ما خاک سنگ می باشد که می توانید با مشاورین ما در ارتباط  باشید و قیمت این محصول و بها گچ در سال ۱۴۰۳ را دریافت کنید.

قیمت گچ 1400
گچ پاششی یا جت گیپس

برای اجرای این محصول پاششی از دستگاه این نوع از پودر پاش استفاده می کنند. این متریال مقاومت بسیار بالایی در برابر رطوبت و حرارت دارد از این رو می توان مستقیم آن را بر روی سقف یا دیواری که متریال و خاک نشده مورد استفاده قرار داد. استفاده از گچ پاششی در پروژه باعث کوتاه تر شدن زمان آن می شود زیرا شما می توانید در روز بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ متر مربع را ین نوع از مصالح ساختمانی کنید.

همچنین این این محصول سریع خشک می شود و سطح یکدستی را نیز ایجاد می کند. شما در هر شرایط آب و هوایی می توانید برای پروژه خود از این نوع از مصالح ساپاششی استفاده کند. قیمت گچ پاششی با توجه به ویژگی هایی که دارد حدود ۶ برابر از این نوع از محصول سفید کاری بیشتر است.

بها انواع گچ
گچ ساتن یا گچ پرداخت کاری

از گچ ساتن برای سفیدکاری لایه نهایی سطوح استفاده می شود زیرا این این محصول در برابر رطوبت مقاوم است و قابل شستشو می باشد. کار با ملات این نوع از مصالح ساختمانی ساتن بسیار آسان تر از این محصول های سنتی می باشد و در نهایت سطحی صاف و براق را به شما ارائه می دهد. مزیت این این محصول نسبت به برخی دیگر از انواع این نوع از مصالح ساختمانی ساختمانی ، خواص آکوستیکی قوی تر، چگالی پایین تر و ضد خش و خراش بودن می باشد. البته باید گفت قیمت گچ ساتن ۷ برابر گچ سفیدکاری می باشد زیرا ویژگی های خاص نیز دارد. از ما می توانید بهترین قیمت گچ و بهترین قیمت آهک را دریافت کنید.

گچ قیمت 1403
قیمت گچ سیوا

این محصول سیوا از مخلوط این نوع از متریال میکرونیزه شده با پرلیپ به دست می آید. این محصول قابل اجرا بر روی انواع سطوح می باشد و به دلیل ویژگی های منحصر بفرد خود برای انجام عملیات زیرکاری مناسب است. این نوع از متریال سیوا از مصالح ساختمانی نوین به شمار می آید. این نوع گچ دارای مزیت های زیادی است که از آن ها می توان به گیرش اولیه و نهایی بالای آن ، مقاومت در برابر سایش ، عایق قوی در برابر صوت و حرارت اشاره کرد.

بر روی این محصول سیوا می توان انواع پوشش ها همچون رنگ های روغنی ، بلکا ، پوشش های اکریلیکی و … را اجرا کرد. گچکاری با این نوع از پودر سیوا موجب بیشتر شدن خاصیت آکوستیکی دیوار می گردد. رنج قیمت گچ با توجه به ویژگی ها و کاربردهای مختلفی که دارد متفاوت است شما می توانید با مراجعه به سایت های معتبر که در این حوزه فعالیت دارند از قیمت گچ مطلع شوید.

قیمت گچ 50 کیلویی
گچ کیپتون یا بتوگیپس

این نوع از این محصول کیپتون در مقایسه با این محصول معمولی زمان گیرش و چسبندگی بالاتری دارد به همین سبب از آن می توان برای پوشش سطوح فومی، بتنی ، سیمانی و … استفاده کرد. این متریال را می توان به صورت تک لایه و هم به صورت دو لایه بر روی سطوح مختلف استفاده نمود. ضخامت این گچ باید حدود ۱ سانتی متر باشد و تا یک ساعت به گیرش نهایی می رسد علاوه بر این میزان جذب آب این محصول کیپتون از ۳ درصد کمتر است.

با استفاده از گچ کیپتون می توانید در زمان و هزینه اجرا خود صرفه جویی کنید زیرا این قیمت گچ گیپتون با توجه به ویژگی هایی که دارد مناسب است. در آخر نیز باید به این نکته توجه کرد که این نوع از پودر  کیپتون را نمی توان با پودرهای دیگر مخلوط کرد.

قیمت گچ ساختمانی
گچ رنگی

با اضافه کردن افزودنی های طبیعی و شیمیایی رنگی به این محصول معمولی، این نوع از پودر رنگی تولید می شود. شما می توانید با استفاده از گچ رنگی در ساختمان خود مرحله نقاشی ساختمان را حذف کنید و در نتیجه با حذف این کار می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید. امکان اجرای این متریال رنگی به صورت پاششی نیز وجود دارد. علاوه بر این از این نوع از مصالح ساختمانیرنگی می توان در ساخت گچ تحریر، ساخت مجسمه و ساخت دکورهای تزئینی نیز استفاده کرد.

عوامل موثر بر قیمت گچ

قیمت این محصول به نوع و درصد خلوص این محصول ، اندازه ذرات، میزان سفیدی، هزینه استخراج از معدن و هزینه های جانبی کارخانه و بسته بندی آن بستگی دارد. به طور مثال این نوع از نوع از پودر گیپتون حدود ۲ برابر، بهای تمام شده این محصول پاششی حدود ۶ برابر، قیمت این نوع از محصول  ساتن ۷ برابر این متریال سفیدکاری می باشد. بنابراین نمی توان قیمت گچ را به طور دقیق بررسی کرد زیرا هر این نوع از پودر با توجه به ویژگی ها و ساختاری که دارد با قیمت متفاوتی در بازار عرضه می شود. ما در این مقاله سعی کردیم تا شما را با ویژگی ها و مزایایی انواع این محصول آشنا کنیم تا بتوانید در هنگام انتخاب به درستی تصمیم بگیرید.مجموعه ما علاوه بر بهترین قیمت گچ  ، بهترین قیمت خاک رس را دارا می باشیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =