قیمت گچ پاششی

گچ کاری فرآیندی حیاتی در پروژه های ساخت و ساز و نوسازی است که نیاز به دقت و کارایی دارد. روش‌های سنتی گچ‌کاری دستی می‌تواند زمان ‌بر و کار فشرده باشد، که اغلب منجر به نتایج متناقضی می‌شود. در سال های اخیر پیشرفت تکنولوژی باعث معرفی دستگاه گچ کاری دیوار شده است که به دستگاه های گچ پاش نیز معروف است که انقلابی در صنعت گچ کاری ایجاد کرده است. این ماشین‌ها راه‌ حلی سریع‌تر، دقیق‌تر و مقرون ‌به ‌صرفه‌تر برای گچ‌ کاری سطوح مختلف ارائه می‌دهند. برای استفاده از این دستگاه باید از گچ های پاششی استفاده کرد به همین دلیل ما در این مقاله قصد داریم شما را با قیمت گچ پاششی آشنا کنیم تا شما بتوانید بهترین تصمیم را برای پروژه های خود بگیرید پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

قیمت گچ پاششی

گچ پاششی چیست؟

گچ پاششی یکی از انواع گچ ساختمانی است که به صورت ترکیبی به دست می‌آید. همانند سایر گچ‌های ساختمانی، پایه اصلی گچ پاششی هم خود سنگ گچ است اما برای تغییر ویژگی‌ها و افزایش خاصیت پوشانندگی آن، افزودنی‌هایی را هم به آن اضافه می‌کند. مهم‌ترین این افزودنی‌ها، پرلیت، آهک هیدراته و افزودنی‌های پلیمری هستند. و از آن‌جا که از افزودنی‌های پلیمری در آن استفاده می‌شود، گچ پاششی پلیمری نیز خوانده می‌شود. گچ پاششی همانند گچ سفید کاری یکی از انواع گچ ساختمانی است که برای اجرا آن را به وسیله دستگاه مخصوص روی سطح می‌پاشند.

شاید یکی از بزرگ‌ترین نقاط قوت گچ‌های پاششی که مورد توجه قرار می‌گیرد، سرعت اجرای آن‌ها باشد سرعت اجرای گچ پاششی حدود ۳ تا ۵ برابر سرعت اجرای گچ‌های ساختمانی معمولی است. هم‌چنین در گچ پاششی پلیمری از کلوئید هیدروفیل استفاده می‌شود که ماده نگهدارنده آب است و باعث می‌شود زمان گیرش گچ بیشتر شود. در نتیجه گچکار زمان بیشتری برای پرداخت آن خواهد داشت و سطح نهایی کار صاف و یکدست خواهد بود. قیمت گچ پاششی مناسب بوده و می تواند یکی از بهترین انتخاب ها برای شما باشد.

گچ پاششی چیست و چه کاربردی دارد

مزایای استفاده از گچ پاششی

۱. گچ پاششی سفید خشک می شود

این به نور طبیعی بیشتری در اتاق کمک می کند. همچنین برای پوشش هنگام نقاشی بهتر است زیرا ۹۹ درصد ما سقف سفید داریم و دیگر نیازی به رنگ کاری مجدد ندارید. میزان سفیدی رنگ گچ می تواند یکی از عوامل تاثیر گذار در قیمت گچ پاششی باشد.

۲. گچ پاششی سریع تر خشک می شود

گچ پاششی با تنها ۳ درصد آب، تا چهار برابر سریع تر از گچ سنتی معمولی خشک می شود. پس از لایه نهایی گچ، معمولاً می‌توانیم رنگ‌آمیزی را از روز بعد شروع کنیم، در حالی که گچ سنتی به طور متوسط به ۵ روز زمان نیاز دارد تا قبل از رنگ‌آمیزی کاملاً خشک شود. قیمت گچ پاششی براساس کیفیت آن تعیین می شود هر چقدر گچ شما از کیفیت بهتری برخوردار باشد هزینه آن نیز بیشتر است.

گچ پاششی
۳. گچ پاششی انعطاف پذیرتر است

گچ پاششی به اندازه گچ کاری سنتی شکننده نیست، بنابراین باعث انعطاف پذیری بیشتر و چسبندگی بسیار بهتر به سطوح می شود. قیمت گچ پاششی با توجه به درصد خلوص آن تعیین می شود پس هنگام خرید حتما به این نکته توجه کنید تا بتوانید گچی مرغوب و باکیفیت خریداری کنید. بهترین قیمت گچ ضد حریق و بهترین قیمت گچ پاششی را می توانید از مجموعه ما تهیه نمایید.

۴. گچ پاششی بدون اسراف است

محصول از قبل مخلوط شده است، پس از اتمام تمام مواد باقی مانده را می توان آماده برای استفاده مجدد ذخیره کرد و زباله کمتری ایجاد می کند که برای محیط زیست بهتر است. با توجه به مزایای که این محصول ارائه می دهد قیمت گچ پاششی مقرون به صرفه و اقتصادی است.

۵. گچ پاششی آشفتگی کمتری ایجاد می کند

از آن جایی که گچ پاششی از قبل مخلوط شده است، هیچ مخلوطی در آن وجود ندارد، احتمال ریزش کمتر، گرد و غبار کمتر است. گچکار از سنباده بدون گرد و غبار برای کمک به مبارزه با گرد و غبار کمی استفاده می کند. بعد از آن حداقل تمیز کردن وجود دارد و اسپری بیش از حد تقریباً وجود ندارد. شگفت‌انگیز است که فکر کنید آن ابر گرد و غبار معمولی را که با گچ کاری سنتی به دست می‌آورید، در اطراف خانه شناور نخواهید داشت. برند گچ پاششی می تواند یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت گچ پاششی باشد.

۶. می توان روی کاغذ دیواری های خاص اعمال کرد

درست است، گچ پاششی را می توان روی برخی از کاغذ دیواری ها اعمال کرد زیرا فقط ۳ درصد آب دارد و خیلی سریع خشک می شود. این بدان معنی است که از فعال شدن مجدد خمیر کاغذ دیواری و کشیدن کاغذ دیواری از سطح جلوگیری می کند. گچ پاششی پس از آزمایش می‌تواند مستقیماً روی کاغذ دیواری برود و باعث صرفه‌جویی در زمان، هزینه و آشفتگی شود. شما می توانید ابتدا با توجه به نیاز و کاربرد خود قیمت گچ پاششی را استعلام و سپس اقدام به خرید آن کنید تا بتوانید بهترین تجربه را از خرید گچ پاششی داشته باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 4 =