قیمت گچ سمنان

گچ یکی از مصالح ساختمانی پرکاربرد است که عمدتاً در طراحی داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. خواص و محصولات گچ برای استفاده به عنوان مصالح ساختمانی در کارهای ساختمانی مورد بحث قرار می گیرد. از گچ به عنوان مصالح سطحی استفاده می شود. کاربرد آن در ساخت دیوار و سقف برجسته است. این ماده پر کاربرد در سراسر دنیا و همچنین کشور عزیزمان ایران تولید می شود. اما باید گفت استان سمنان به دلیل وجود تعداد زیادی معادن غنی سنگ گچ در تبدیل به قطب تولید گچ کشور شده است. قیمت گچ سمنان با توجه به خلوص آن و درصد سفیدی آن تعیین می شود.

قیمت گچ سمنان

گچ چیست ؟

گچ، فرآورده ای پودری شکل است که به عنوان چسباننده مورد استفاده قرار می گیرد. گچ ساختمانی در انواع ساده و افزودنی دار، جهت مصرف مستقیم در پروژه های ساختمانی و یا تولید فرآورده هایی از قبیل بلوک ها و صفحات روکش دار گچی مصرف می شود.

این مصالح ساختمانی به هر روشی که فرآوری شود، دارای یک سری ویژگی های طبیعی است که قطعا با رعایت اصول کنترل کیفیت در طول مراحل تولید، می توان آن ها را حفظ و حتی تقویت نمود. یکی از دلایلی که گچ سمنان را از سایر گچ های تولید شده در ایران متمایز می کند راحتی در استخراج ، سفیدی بالای ۸۵ درصد و خلوص بالای ۹۵ درصد می باشد.مجموعه ما مفتخر است بهترین قیمت گچ را در سراسر کشور به مشتریان خود ارائه می دهد.

گچ سمنان

خواص گچ سمنان به عنوان ماده ساختمانی

خواصی که در گچ سمنان موجود است باعث شده تقاضا برای این ماده بیشتر شود و در ساخت و ساز و ساختمان سازی مورد استفاده قرا بگیرد ما در این قسمت از مقاله به خواص آن می پردازیم.توجه داشته باشید که گچ سمنان همانند پودر سنگ کاربرد بسیار دارد و شرکت سپهر پودر  اطلس نما یکی از ارائه دهندگان بهترین قیمت پودر سنگ در کشور می باشد.

مقاومت در برابر آتش گچ

در طبیعت مقاوم در برابر آتش است. آن ها شانس گسترش آتش را متوقف می کنند که ایمنی زندگی را تضمین می کند. این مقاومت گچ در برابر آتش به دلیل وجود آبی است که در محصولات گچ وجود دارد. باید بگوییم که یک تخته گچی با ضخامت ۱۵ میلی متر تقریباً ۳ لیتر آب کریستال در خود دارد. هنگامی که آتش به آب نزدیک می شود، تبخیر می شود و در نتیجه یک لایه محافظ محصول گچ را می پوشاند. این به جلوگیری از گسترش آتش به مواد بعدی کمک می کند. قیمت گچ سمنان با توجه به مرغوبیت و کیفیتی که دارد بسیار مقرون به صرفه است.

خواص غیر قابل احتراق گچ سمنان

همان طور که توضیح داده شد گرم شدن محصولات گچ منجر به گرم شدن کریستال های آب موجود در ماده گچ می شود. به این کم آبی گچ در اثر حرارت، کلسیناسیون می گویند. کلسینه کردن منجر به پوششی بر روی مواد می شود که مانع از احتراق آن می شود و به مواد نزدیک آن ها اجازه می دهد دمای ایمن کمتری را حفظ کنند.
حتی پس از کلسینه شدن کامل بلورهای آب، باقی مانده مانند یک لایه عایق عمل می کند تا زمانی که جدا شود. گچ به دلیل خاصیت غیر قابل احتراق و توانایی آن در به تعویق انداختن گسترش آتش برای ساعت ها بسته به گستردگی محصولات گچ، به عنوان یک بازدارنده آتش خوب در نظر گرفته می شود.

خواص آکوستیک گچ

محصولات گچ برای تمرکز بیشتر بر روی ویژگی های عایق صدا توسعه یافته اند. روش های دیگر مانند سنگ تراشی نیز خوب عمل می کنند، که معمولاً در ضخامت های بالاتر استفاده می شود که اکنون در مقایسه با گچ تقاضای کمتری دارد.

گچ تخته به طور ویژه برای کاهش نویز و جلوگیری از صدا طراحی شده است. گنجاندن یک فضای هوا بین دو دیوار گچی جامد، با محدود کردن صدا در عبور، عملکرد صوتی بالاتری را به همراه دارد. به عنوان مثال، به جای یک دیوار بنایی با ضخامت ۱۱۰ میلی متر، می توانیم یک دیوار خشک با ضخامت ۷۵ میلی متر نصب کنیم تا عملکرد صوتی یکسانی داشته باشیم. یک گچ خوب می تواند عملکرد ویژه ای برای ساختمان شما داشته باشد بنابراین می توان گفت قیمت گچ سمنان با توجه به ویژگی هایی که دارد تعیین می شود و دقیق نمی توان این قیمت را بیان کرد زیرا به عوامل مختلفی بستگی دارد.

زود گیر بودن گچ

همان طور که می دانید گچ در زمره ی ملات های زود گیر قرار می گیرد و همین ویژگی گچ باعث می شود که ما بتوانیم تیغه های ۵ سانتی متری و همچنین طاقهای ضربی را به راحتی با این ملات بسازیم.گچ ساختمانی معمولی حدودا ۱۰ دقیقه طول می کشد تا سخت شود.اما گچ های پاششی و پلیمری و دستی زمان بیشتری طول می کشد تا سفت شوند.یکی از عواملی که می تواند بر روی قیمت گچ سمنان تاثیر گذار باشید کاربردها و انواع مختلف این ماده است هر نوع از گچ با توجه به کاربرد آن می تواند قیمت متفاوتی داشته باشد.

رنگ پذیری گچ

یکی دیگر از ویژگی های مثبت گچ خاصیت رنگ پذیری گچ است که می توانیم رنگ دلخواهمان را بر روی گچ کاری مورد نظر بزنیم.یکی دیگر از محصولات پر کاربرد در مصالح ساختمانی آهک می باشد که بهترین قیمت آهک را در  سراسر کشور مجموعه ما ارائه می دهد.

قیمت گچ سمنان 1400

عوامل موثر در قیمت گچ سمنان

پودر گچ از پختن و آسیاب سنگ گچ به دست می آید. گچ مرغوب از دانه بندی ریز برخوردار بوده و کاملا نرم، پودری و سفید می باشد. همان طور که گفتیم گچ ساختمانی دارای خصوصیات جالب و منحصر به فردی بوده که سبب پایدار ماندن آن در لیست مصالح ساختمانی گشته است. یکی از مرغوب ترین و با کیفیت ترین گچ های موجود در ایران گچ سمنان است فراوانی این ماده در استان سمنان باعث مناسب بودن قیمت گچ سمنان شده است. اما این قیمت به عوامل متعددی نیز بستگی داردقیمت گچ سمنان به نوع و درصد خلوص گچ، اندازه ذرات، میزان سفیدی، هزینه استخراج از معدن و هزینه های جانبی کارخانه و بسته بندی آن بستگی دارد با توجه به این عوامل نمی توان قیمت گچ سمنان را به طور دقیق بیان کرد.علاوه بر گچ سمنان مجموعه ما بهترین قیمت پودر جوشقان در سراسر کشور را به مشتریان خود ارائه می دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *