قیمت گچ بتا

گچ از کلسینه کردن و آسیاب کردن سنگ گچ ساخته می شود که به طور طبیعی و به وفور در اکثر نقاط جهان یافت می شود. پس از آسیاب و طبقه بندی مناسب، با افزودنی های مختلف مخلوط می شود تا به ویژگی های محصول مورد نظر دست یابد. بسته به تکنیک تولید، نوع سنگ گچ مورد استفاده به عنوان ماده اولیه و نسبت اختلاط آب، مقاومت گچ می تواند  تا چهار برابر بیشتر از بتن سیمانی متغیر باشد. علاوه بر این، توانایی جذب آب آن می تواند مانند اسفنج زیاد یا مانند سنگ مرمر بسیار کم باشد و چگالی آن می تواند از پلی استایرن تا چگالی گرانیت متفاوت باشد. با توجه به ساختار و نحوه تولید، گچ ها به دو نوع آلفا و بتا تقسیم بندی می شوند. قیمت گچ بتا و قیمت گچ آلفا نیز با توجه به خواص و نحوه تولید آن ها متفاوت است.

ما در این مقاله قصد داریم شما را با قیمت گچ بتا و ویژگی های آن آشنا کنیم پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

قیمت گچ بتا

تفاوت گچ بتا و گچ آلفا چیست؟

قبل از هر چیزی برای درک بهتر و شناخت گچ بتا و علت تفاوت قیمت گچ بتا با گچ آلفا باید با تفاوت این دو گچ آشنا شویم.ابتدا باید خدمت کاربران عزیز عرض کنم که بهترین قیمت گچ گیپتون رو می توانید از مجموعه ما دریافت کنید.

اگرچه هر دو ترکیب شیمیایی یکسانی دارند، اما در ساختار کریستالوگرافی متفاوت هستند. در گچ بتا، کریستال ها سوزنی مانند و بی شکل هستند، اما در گچ آلفا، شکل بسیار ظریف و هندسی بیشتری دارند.در عمل، تفاوت بین گچ آلفا و بتا زمانی ظاهر می شود که گچ آلفا به سطح خاصی از سیالیت با آب بسیار کمتر دست یابد. شاید یکی از دلایل تفاوت قیمت گچ بتا خواصی است که با توجه به ساختار آن بدست می آورد و آن را از سایر گچ ها متمایز می کند.

نسبت اختلاط آب مورد نیاز برای دستیابی به سطح خاصی از سیالیت گچ می تواند از ۱ تا ۵ (وزن گچ/آب) بسته به تکنیک تولید تغییر کند.

در سطوح بالای این نسبت، چگالی گچ افزایش می یابد که مقاومت خمشی، فشاری و خراش بیشتری را ایجاد می کند. هنگامی که ۱۰۰ گرم گچ با ۲۵ گرم آب مخلوط می شود که نسبت اختلاط آب ۴ است، محصول مقاومت فشاری حدود ۹۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع خواهد داشت.

با یادآوری این که مقاومت فشاری بتن سیمانی حدود ۲۷۵-۳۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع است، درک اهمیت مقاومت گچ آلفا آسان تر است.

محصولات گچی با نسبت اختلاط آب از ۱ تا ۱.۵ فقط با گچ بتا قابل تولید هستند، در حالی که محصولات با نسبت ۱.۵ تا ۵.۰ فقط از طریق گچ آلفا قابل تولید هستند. قیمت گچ بتا با توجه به ویژگی هایی که دارد از سایر گچ ها معمولی بالاتر است و در مصارف خاصی نیز از آن استفاده می شود.

قیمت گچ بتا فله

روش تولید گچ بتا چگونه است؟

سنگ گچ در حرارت بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ درجه سانتیگراد به روش حرارت مستقیم در کوره دوار استوانه ای حدود ۷۵ درصد آب خود را از دست می دهد و به گچ پخته تبدیل می شود. به این گچ، پلاستر ساختمانی یا گچ ساختمانی می گویند. این گچ می تواند دوباره آب از دست رفته خود را جذب کرده و بصورت ژیپس متبلور گردد و مقاومتش افزایش یابد اما محصول بدست آمده در شرایط معمولی هرگز مقاومت سنگ گچ اولیه را ندارد. متداول ترین سیستم تولید گچ بتا سیستم گچ پز است که این نوع کوره از یک تا بیست تن در روز و اخیرا بیشتر طراحی شده است. به دلیل آسان تر بودن تولید و در دسترس تر بودن تجهیزات مورد نیاز برای تولید، قیمت گچ بتا نسبت به گچ آلفا و در مجموعه قیمت گچ پایین تر است.

گچ بتا

کاربرد گچ بتا چیست ؟

گچ بتا به دلیل خواص بی نظیری که دارد در موارد مختلف مورد استفاده قرار می گیرد که ما در ادامه به آن خواهیم پرداخت. بهترین قیمت گچ آزادی و بتا رو می توانید از مجموعه ما تهیه نمایید.

۱. پوشش دیوارهای داخلی
۲. پوشش دیوارهای خارجی و نما سازی
۳. مرمت آثار باستانی که در آن ها از گچ استفاده شده است.
۴. قالب سازی ظروف چینی و چینی بهداشتی
۵. تولید قالب های گچی مادر در صنایع مختلف
۶. قالب گیری دندان در صنعت دندان پزشکی
۷. قالب گیری بلوک های ساده
۸. مناسب برای مجسمه سازی

برای استفاده از گچ بتا فقط باید پودر آن را با آب خالص به نسبت ۶۰ در صد گچ و ۴۰ درصد آب مخلوط نمود و هیچ گونه افزودنی دیگری را نباید به آن اضافه کرد. برای کمی رقیق تر شدن ملات می توان نسبت ترکیب آب و گچ را به صورت ۵۰ /۵۰ در نظر گرفت. همان طور که به آن اشاره کردیم قیمت گچ بتا با توجه به روش تولید خاص آن و خواص و کاربردی که دارد از انواع گچ معمولی بالاتر می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =