قیمت گچ آلفا

گچ یکی از قدیمی ترین مصالح ساختمانی مورد استفاده در دنیا می باشد. این ماده پرکاربرد از سنگ گچ موجود در طبیعت به دست می آید. سنگ گچ نیز به صورت سولفات دو کلسیم آبدار در منابع سطح زمین یافت می شود و پس از خرد شدن و انتقال به کوره به شکل پودرهای بسیار ریز سفید رنگ برای مصارف ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. این مصالح در صنایع مختلف کاربرد دارد اما از جمله کاربردهای رایج آن مربوط به صنعت ساختمان است. قیمت گچ آلفا نسبت به باقی قیمت گچ کمی بالاتر می باشد که دلیل آن کاربرد و مزایای آن می باشد.

کار با این مصالح ساختمانی دارای پیچیدگی و ریزه کاری مخصوص به خود می باشد، از این رو برای استفاده از آن به مهارت و ترفندهای خاص نیازمند است. همان طور که می دانید گچ در انواع مختلفی به بازار عرضه می شود و هر کدام با توجه به خواصی که دارند قیمت و کاربردهای مختلفی نیز دارند ما در این مقاله قصد داریم شما را با قیمت گچ آلفا و ویژگی های آن آشنا کنیم پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

قیمت گچ آلفا

گچ آلفا چیست ؟

گچ آلفا به نوع خاصی از گچ ساختمانی گفته می شود که با نماد ( α ) مشخص می گردد این گچ در کوره های حرارت غیر مستقیم تولید می شود. از ویژگی های گچ آلفا می توان به استحکام بسیار بالا، مقاومت بالا در برابر آب، شکل پذیری مطلوب و قابلیت استفاده در فضای خارجی ساختمان اشاره کرد. قیمت گچ آلفا با توجه به ویژگی هایی که دارد در مقایسه با گچ معمولی متفاوت است به همین دلیل است که به عنوان مثال قیمت گچ سمنان نسبت به گچ آلفا پایین تر می باشد.

گچ آلفا

نحوه تولید گچ آلفا

از سنگ گچ طبیعی بسیار خالص یا از گچ آلاباستر به روش تر تحت فشار در اتوکلاو و یا بدون فشار در اسید یا محلول رقیق اسیدکلریدریک تولید می شود. در این روش اتوکلاو بطور مستقیم یا غیرمستقیم بوسیله بخار با دمای ۱۳۰-۱۳۵ درجه سانتی گراد گرم می شود. این گچ باید دارای تخلخل کم، سختی بالا، تغییرحجم کم، گیرش مناسب و نسبت آب به گچ کم باشد. در صنعت اغلب گچ آلفا را با گچ بتا مخلوط کرده تا خواص مشابهی را بدست آورند. از افزودنی های مختلف نیز جهت بهینه کردن عملکرد و کنترل فرآیند کهنگی استفاده می کنند. بیشترین مصرف این نوع گچ در دندان پزشکی می باشد که جهت ساختن دای در پروتز ثابت استفاده می گردد.

گچ مورد مصرف باید شرایط خاصی از قبیل دقت ابعادی، مقاومت در برابر سایش، سختی سطحی و حداقل انبساط هنگام سخت شدن باشد. قیمت گچ آلفا نسبت به سایر گچ ها مثل قیمت گچ آزادی بالاتر است زیرا روش تولید آن متفاوت است.

مزایای گچ آلفا نسبت به گچ معمولی چیست؟

مقاومت فشاری و مقاومت خمشی بالاتر نسبت به انواع گچ ها
شکل پذیری بسیار بالاتر نسبت به گچ معمولی
مقاومت بالاتر در برابر رطوبت
ضریب انتقال صوتی و حرارتی استاندارد
کاهش حجم حداقل پس از خشک شدن ملات
قابلیت استفاده در فضاهای داخلی و خارجی ساختمان
جذب آب کمتر نسبت به انواع گچ معمولی

قیمت گچ الفا

قیمت گچ آلفا

همان طور که در مقاله به آن اشاره کردیم قیمت گچ آلفا با توجه به روش تولید خاص آن بالاتر از انواع گچ معمولی می باشد. یکی دیگر از عواملی که می تواند تعیین کننده قیمت گچ آلفا باشد خواص و درصد خلوص آن می باشد از این گچ با توجه به ویژگی که دارد می توان از آن در مجسمه سازی، دندانپزشکی و ساخت جواهرات استفاده کرد. با توجه به نوسانات قیمت بازار نمی توان قیمت گچ آلفا را به صورت دقیق بیان کرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در حوزه مصالح ساختمانی می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

جهت مشاهده لیست قیمت گچ مرجان کلیک کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *