قیمت پوکه ساختمانی

امروزه با گران شدن زمین در شهرهای کوچک و بزرگ به دلیل حجم بالای تقاضا برای سکونت در شهرها ،صنعت ساخت و ساز به طرف انبوه سازی رفته است. برای ساخت ساختمان هایی با حجم های متراکم و بزرگ نیاز به مواد و مصالح ساختمانی سبک است تا ساختمان ها سبک تر باشند و همچنین مقاومت آن ها در برابر آسیب ها بیشتر باشد. یکی از موادی که می تواند باعث سبک شدن ساختمان ها شود پوکه ساختمانی است. قیمت پوکه معدنی یا همان قیمت پوکه ساختمانی همانند قیمت پودر سنگ بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد که میتوانید بدون واسطه و با بهترین قیمت از کارخانه ما تهیه نمایید.

پوکه های ساختمانی به دلیل شرایط به وجود آمدن شان سبک و کم وزن هستند به همین دلیل می توانند در جاهای مختلف ساختمان مورد استفاده قرار بگیرند و باعث سبک شدن وزن ساختمان شوند. قیمت پوکه ساختمانی بسیار مناسب و مقرون به صرفه است به همین سبب از شیب بندی پشت بام برای آب ریز باران تا کف واحدهای ساختمانی و پوشاندن روی لوله کشی آب و تاسیسات تا روی لوله کشی برق تا کف سازی آشپزخانه و سرویس ها مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین از پوکه ساختمانی می توان در فنداسیون و حتی بتن ریزی تا مخلوط کردن پوکه و سیمان در کارگاه های تولید بلوک های سبک دیوار یا سقف استفاده کرد.

ما در این مقاله قصد داریم شما را با قیمت پوکه ساختمانی و انواع آن آشنا کنیم تا هنگام خرید بتوانید بهترین انتخاب را برای ساختمان خود داشته باشید پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

قیمت پوکه ساختمانی

پوکه ساختمانی چیست؟

قبل از هر چیزی بهتر است ابتدا با پوکه ساختمانی به طور کامل آشنا شویم تا بتوانیم این مصالح ساختمانی پر کاربرد را بهتر بشناسیم.
پوکه ها سنگدانه های سبک طبیعی یا فرآوری شده هستند که نوع طبیعی آن به پوکه معدنی و نوع فرآوری شده آن به پوکه صنعتی معرف است. همان طور که اشاره کردیم این پوکه ها به دلیل تخلخل موجود داری وزن کم می باشند و از آن ها می توان به تنهایی به عنوان پر کننده فضاهای خالی به منظور کاهش وزن، عایق کاری حرارتی و صوتی و نظایر آن استفاده نمود. قیمت پوکه ساختمانی نیز با توجه به انواع آن متفاوت است پس بنابراین باید طبق نیاز و کاربردتان پوکه مورد نظر خود را خریداری کنید. بهترین قیمت پوکه معدنی و قیمت خاک سنگ را می توانید بدون واسطه و بهترین قیمت از ما تهیه نمایید.

انواع پوکه ساختمانی

پوکه های ساختمانی همان طور که گفته شد به دو دسته پوکه معدنی و پوکه صنعتی تقسیم بندی می شوند که ما در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

قیمت پوکه معدنی ساختمانی

پوکه معدنی چیست؟

پوکه معدنی با نام لاتین پومیس، برای اولین بار توسط یونانی ها استفاده شده است. این سنگ معدنی با ارزش بر اثر فعالیت های آتشفشانی به وجود می آید. پوکه معدنی به علت شرایط خاصی که هنگام تشکیل شدن دارد، ویژگی های منحصر به فردی را دارد. از جمله ویژگی های آن می توان به وزن بسیار سبک آن در مقابل حجم بالایی که دارد و مقاومت در برابر حرارت و درجه سختی بالا اشاره کرد. رنگ این ماده معدنی سفید یا خاکستری مایل به سفید یا زرد است. پوکه معدنی دارای دانه بندی های متفاوت از ذرات غباری تا قطعات بزرگ با قطر بیش از ۱۰۰ میلی متر است. قیمت پوکه ساختمانی با توجه به کیفیتی که دارد تعیین می شود.

پوکه معدنی همچنین انواع مختلفی دارد که هر کدام از آن ها دارای خواص و ویژگی های خاصی هستند از انواع آن می توان به پوکه معدنی عدسی، پوکه معدنی نخودی، پوکه معدنی بادامی، پوکه معدنی سیاه و پوکه معدنی ماسه ای اشاره کرد. قیمت پوکه ساختمانی را عواملی متعددی تعیین می کند زیرا هر کدام از انواع آن ها دارای کیفیت و ویژگی های منحصر به فردی هستند. قیمت مصالح ساختمانی در کشور ما بسیار متغیر است که میتوانید بهترین قیمت پوکه معدنی را از مجموعه ما دریافت نمایید.

پوکه ساختمانی

پوکه صنعتی چیست؟

همان گونه که از نام آن مشخص است پوکه صنعتی را در صنعت و با استفاده از خاک رس می سازند. ابتدا خاک رس را به صورت خمیر در آورده و سپس طی مراحلی به آن حرارت داده که در طی این فرآیند، پوکه ای قهوه ای رنگ، با درجه سختی بالا به وجود می آید. از ویژگی های پوکه صنعتی می توان به وزن کم آن، عایق صدا بودنش و مقاومت نسبتا خوبی که دارد اشاره کرد. هر چقدر درجه کیفیت پوکه بالاتر باشد قیمت پوکه ساختمانی نیز بالاتر می رود پس هنگام خرید حتما به درجه کیفیت پوکه ساختمانی خریداری شده دقت کنید کیفیت بالای پوکه قطعا باعث بالا رفتن کیفیت کار شما می شود. قیمت پوکه صنعتی نیز همانند قیمت پودر سنگ قم بسیار مناسب می باشد.

پوکه معدنی ساختمانی

قیمت پوکه ساختمانی

فاکتورهای مختلفی در تعیین قیمت پوکه ساختمانی تاثیر گذار می باشد. اما مهم ترین عوامل شامل نوع پوکه ساختمانی، وزن پوکه ساختمانی، نوع بسته بندی پوکه ساختمانی وحمل و نقل آن می باشد. بدیهی است که هر چه وزن درخواستی پوکه ساختمانی بالاتر باشد قیمت پوکه ساختمانی بالاتر می رود. وزن مخصوص پوکه بر حسب متر مکعب محاسبه خواهد شد. همچنین باید توجه نمود که حمل و نقل نیز یکی از عوامل تاثیرگذار بر تعیین قیمت پوکه ساختمانی می باشد و هر چه مسافت بیشتری برای حمل آن پیموده شود قیمت پوکه ساختمانی نیز بالاتر خواهد رفت. با توجه به بازار بی ثبات مصالح ساختمانی طبیعی است که قیمت پوکه ساختمانی نیز دارای قیمت ثابتی نباشند. بنابراین برای نمی توان قیمت دقیقی برای پوکه ساختمانی تعیین کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =