قیمت پودر سنگ هنری

همان طور که می دانید پودر سنگ در دو زمینه هنری و صنعتی کاربرد دارد. قیمت پودر سنگ صنعتی نسبت به قیمت پودر سنگ هنری پایین تر می باشد . پودر سنگ تولید شده از سنگ های دگرگونی نظیر مرمر ، دارای خلوص بالاتری است. همچنین پودر سنگ برای مصرف در زمینه های گوناگون در دانه بندی های مختلفی تولید می شود. به همین سبب قیمت پودر سنگ هنری با توجه به مواد تشکیل دهنده آن با قیمت پودر سنگ صنعتی متفاوت است. ما در این مقاله قصد داریم شما را با قیمت پودر سنگ هنری آشنا کنیم پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

قیمت پودر سنگ هنری

پودر سنگ هنری چیست؟

پودر سنگ هنری یا خاک سنگ یک محصول جانبی صنایع سنگ بری بوده و یا از کوبش انواع مختلف سنگ توسط دستگاه های سنگ شکن تولید می شود. از این پودر سنگ می توان برای ساخت آثار هنری مثل گیفت، استند، مجمسه سازی، ساخت پتینه و نقش برجسته، ساخت تابلوی دکوراتیو و … استفاده کرد. پودر سنگ هنری هم از کشور ترکیه وارد می شود و هم در داخل ایران تولید و به بازار عرضه می شود. قیمت پودر سنگ هنری ترک همانند قیمت پودر سنگ متا META بیشتر از قیمت این نوع از پودر سنگ تولید شده در ایران است. نحوه کار با این پودر سنگ بسیار آسان بوده و مقاومت خوبی نیز دارد.

قیمت انواع پودر سنگ هنری

ویژگی های پودر سنگ هنری

۱. پودر سنگ هنری باید بسیار یکدست و دارای دانه های ریز باشد تا بعد از ساخت گیفت، استند و مجسمه سطح اثر کاملا صاف و صیقلی شود. یکی از موارد تاثیر گذار در قیمت پودر سنگ هنری کیفیت آن است که می تواند در کار شما بسیار موثر باشد.

۲. یکی دیگر از ویژگی هایی که باید پودر سنگ هنری داشته باشد رنگ پذیری خوب آن است زیرا باید با رنگ های اکرولیک به خوبی ترکیب شود. قیمت این نوع از پودر سنگ به ویژگی های آن نیز بستگی دارد.

۳. پودر سنگ هنری جایگزین خوبی برای زرین پلی استر و سایر مواد شیمیایی است. زیرا هم فاقد بوی نامطبوع بوده و هم مواد شیمیایی مضر در خود ندارد. علاوه بر این قیمت پودر سنگ هنری همانند قیمت کربنات کلسیم بسیار مناسب و مقرون به صرفه است.

قیمت پودر سنگ هنری سال 1401

نحوه کار با پودر سنگ هنری

پودر سنگ مانند دیگر مصالح ساختمانی ، بعد از ترکیب با آب و خشک شدن ، دیگر قابل استفاده نخواهد بود پس مقدار مواد مورد استفاده را به میزان قالب های خود در نظر بگیرید. بهتر است ابتدا یک پیمانه پودر سنگ استفاده نمایید و اگر کم بود ، کم کم اضافه کنید. از یک ظرف مناسب برای مخلوط کردن مواد استفاده نمایید. به ازای سه پیمانه پودر سنگ هنری ، یک پیمانه آب داخل ظرف بریزید. برای تهیه مقدار بیشتری خمیر ، با همین نسبت ها عمل کنید یعنی برای شش پیمانه پودر سنگ هنری ، دو پیمانه آب بریزید.

حال باید پودر سنگ و آب را به خوبی مخلوط نمایید و یک خمیر با غلظت مناسب و کاملا یکدست و بدون ناهمواری تهیه کنید. خمیر نباید زیاد شل یا زیاد سفت باشد بلکه باید روان باشد تا پس از ریختن داخل قالب سیلیکونی ، به خوبی شکل قالب را به خود گرفته و حباب ایجاد نشود. هنگام خرید علاوه بر قیمت پودر سنگ هنری به کیفیت و رنگ آن نیز توجه کنید مواد تشکیل دهنده پودر سنگ می تواند بر میزان سفیدی رنگ آن نیز اثر گذار باشد پس دقت کنید تا کاری تمیز و زیبا داشته باشید.

حال آن را به آرامی داخل قالب ریخته و اگر دیدید که در بعضی قسمت ها به خوبی پوشش نمی دهد ، با استفاده از یک وسیله مثلا قلم مو ، آن را یک دست کنید. بعد از پر کردن قالب ها ، ضربات آرامی به دیواره ها و اطراف آن بزنید تا اگر حبابی وجود دارد تخلیه شود. معمولا خمیر پودر سنگ هنری در قالب سیلیکونی بعد از سی دقیقه خشک می شود اما اگر بیشتر باقی بماند، بهتر خواهد بود و از مقاومت آن مطمئن تر خواهیم بود.

قیمت انواع پودر سنگ هنری

قیمت پودر سنگ هنری به میزان مقاومت و مرغوبیت این محصول نیز بستگی دارد پس به تمامی موارد خوب دقت کنید.
برای خارج کردن طرح ها از قالب سیلیکونی باید دقت کنید چون ملات پودر سنگ حالت شکننده دارد. برای این منظور قسمت های سفت را ابتدا خارج نمایید. اگر تا حالا این کار را انجام نداده اید ، احتمال شکستن یا آسیب دیدن طرح ها وجود دارد اما با تمرین می توانید به راحتی در آینده ، آن ها را خارج کنید. برای خرید و اطلاعات بیشتر درباره قیمت پودر سنگ هنری و همچنین بهترین قیمت مصالح ساختمانی می توانید به سایت ها و مراکز معتبر مراجعه کنید تا خریدی مطمئن داشته باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =