قیمت ماسه بادی

شرکت سپهر پودر اطلس نما ارائه دهنده بهترین قیمت ماسه بادی و قیمت پودر سنگ در سطح کشور می باشد.ماسه های بادی حدود ۶ درصد از سطح خشکی های کره ی زمین و ۲۰ درصد از مناطق خشک دنیا را در بر می گیرد. کشور ایران در زمره کشورهایی است که دارای ماسه های بادی می باشد.دانه بندی این محصول کمتر از ۱.۵ میلی متر می باشد و برای بند کشی ،ملات زیر کاشی سرامیک و سنگ،سند بلاست،زمین والیبال و فوتبال ساحلی، زمین بازی کودکان و … استفاده می شود. قبل از هر چیز باید بدانیم که این محصول چیست و چه کاربردی دارد ؟ این نوع از محصول یک نوع خاک می باشد که از ترکیب ماسه و خاک به وجود می آید. توجه داشته باشید که با وزش بادهای بسیار شدید در مناطق خشک و بیابانی پایه این محصول شکل می گیرد.

مجموعه ما مفتخر است که علاوه بر ارائه بهترین قیمت ماسه بادی نیز بهترین قیمت ماسه شسته را به بازار مصالح ساختمانی ایران ارائه کند . اساس ایجاد این متریال یک پدیده طبیعی می باشد که وقتی بادها سطح خاک می گذرند ذرات ماسه و خاک را بر میدارند و در مسیر خود حمل می کنند. این ذرات به صورت متفاوت در مناطق مختلفی شکل می گیرند . این محصول معمولا در مناطق خشک و بیابانی شکل می گیرد و می تواند تاثیرات جدی بر اکوسیستم و زندگی در منطقه داشته باشد. این متریال می تواند یک زمین کشاورزی را فرا بگیرد و یا ساختمانی را و مکان های دیگر. اگر قصد خرید این محصول را دارید می توانید با مجموعه ما در تماس باشید ، مشاورین و مسئولین فروش ما به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره می دهند تا بتوانید خریدی آگاهانه داشته باشید.

قیمت ماسه بادی

ماسه بادی چیست؟

به ماسه ای که در نزدیکی سواحل و یا دره های رودخانه ها تشکیل می شود این نوع از مصالح ساختمانی می گویند.در واقع می توان گفت این نوع از ماسه  در اثر حرکت باد در این مکان ها به وجود می آید به همین دلیل نام آن را ماسه بادی می نامند.

برای این که دره ها توسعه پیدا کنند نیاز به باد مناسب، ذخیره مقدار زیادی ماسه و فاصله مناسب با ساحل است. این متریال در اندازه و شکل های مختلفی وجود دارند زیرا تولید آن ها به عواملی مانند در دسترس بودن رسوبات،سرعت و جهت غالب باد، نوع پوشش گیاهی، ژئومورفولوژی ساحلی و … بستگی دارد. این محصول ها می توانند به صورت مستقیم از رسوبات ساحلی و یا به صورت ثانویه ایجاد شوند.

این نوع از مصالح ساختمانی  یکی از مشهورترین مصالح ساختمانی است که در ساخت و ساز به کار می رود. مهم ترین تفاوتی که این ماسه را نسبت به ماسه های عادی کاربردی کرده است ریز بودن ذرات آن است که از آن می توان در ساخت انواع ملات ها استفاده کرد. پودر سنگ اطلس علاوه بر پایین ترین قیمت ماسه بادی در سطح کشور پایین ترین قیمت ماسه خاکی را به مشتریان خود ارائه خود ارائه میدهد و رصایتمندی مشتریان را از خوب بودن به بهترین بودن تبدیل کرده است.

ماسه بادی چیست

ماسه بادی ملاتی

بیشترین ماسه تولید شده در کارخانه های تهیه شن و ماسه صرف بتن می شوند و قسمت کمی از آن در تهیه ملات به کار می روند. اندازه دانه هایی که در تهیه ملات استفاده می شود با توجه به ضخامت ملاتی که زیر فرش موزائیک ، سنگ یا روی آجر چینی دیوار می کشند متفاوت است مثلا در ملات آجر چینی بزرگترین دانه مصرف شده در ملات می تواند ۶ میلی متر باشد.این محصول دارای دانه های بسیار ریزی است که از آن در ملات های آبی و ساروج استفاده می شود. قیمت ماسه بادی همانند آهک قم بسیار مناسب می باشد و کارایی این نوع از ماسه  ملاتی بسیار فراوان می باشد.

انتقال شن و ماسه از طریق باد چگونه است ؟

در جابه جا شدن ذرات شن و ماسه سه نیرو نقش اساسی دارند.یکی از این نیروهای مهم، نیروی جاذبه است که ذرات روی سطح نگه می دارد. نیروی دوم نیروی کششی باد است که باعث جا به جا شدن ذرات در جهت باد می شود.باد برای بلند کردن ذرات از نیروی بالا برنده ایی استفاده می کند که این نیرو بالابرنده در واقع نیروی نهایی است که برای ایجاد برش به کمک دو نیروی دیگر می آید. در نتیجه ذرات شن و ماسه قبل از بلند شدن از سطح زمین ابتدا در جای خود دچار لرزش می شوند و بعد حرکت می کنند و به سمت بالا می روند. این حرکت ها در نهایت باعث ساییده شدن ذرات شنی می شوند.

نیرو های انتقالی

وقتی که ذرات شن و ماسه از جای اصلی خود بلند شدند مکان فرو آمدن آن ها در یک سطح پایین تر از مکان قبلی می باشد.اندازه ،شکل و تراکم دانه های شن باعث تاثیر گذاشتن روی سرعت و فاصله ی جابه جایی ذرات می شود.حداکثر میزان سرعت باد برای این که شن ها را حرکت بدهد ۱۰ کیلومتر در ساعت می باشد. عوامل موثر بر قیمت ماسه بادی نیز متعدد می باشد که در ادامه مقاله به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

هر چقدر وزن شن و ماسه ها بیشتر باشد باعث می شود بیشتر در معرض برخورد با سطوح قرار بگیرند و فشار ایجاد شده باعث می شود برش بخورند. اگر ذرات سبک باشند به وسیله نیروی باد وارد هوا می شوند اما شیوه حرکت کردن و تراکم آن ها به عوامل ذاتی و محیطی وابسته است.درصورتی که رطوبت ذرات شن و ماسه را درگیر کند باعث افزایش وزن می شوند و در نهایت کمتر وارد هوا می شوند.اگر قصد خرید ماسه بادی یا خرید با بهترین قیمت آهک را دارید می توانید با شرکت سپهر پودر اطلس نما در ارتباط باشید.

کیفیت بها ماسه بادی چگونه است ؟

بعد از منتقل شدن ماسه ها به قسمت های پایین تر باعث جمع شدن رسوبات ریز ماسه های بادی در حاشیه های سواحل می شوند.ذرات شن و ماسه یا می توانند بوسیله هوا انتقال پیدا کنند و یا با آب شسته می شوند و در حاشیه های ساحل جمع می شوند. اما باید گفت نقش پوشش گیاهی منطقه برای جمع شدن این متریال بسیار زیاد است.کیفیت این محصول و قیمت ماسه بادی که مشتریان از ما خرید خود را انجام می دهند همانند پودر سنگ قم بسیار مناسب می باشد و جز پایین ترین قیمت ها در سراسر کشور می باشد.

کاربرد ماسه بادی

ماسه بادی چه کاربردی دارد؟

  •  از این متریال جهت راه اندازی زمین های ورزشی نظیر فوتبال ساحلی،والیبال ساحلی، بسکتبال ساحلی ، کشتی ساحلی و… استفاده می شود.
  • بدون خاک بودن این محصول علاوه بر مورد قبل موجب شده در ساختمان به عنوان ماسه بسیار با کیفیت برای بندکشی ، ملات زیر کاشی و سرامیک مورد استفاده قرار گیرد. قیمت ماسه بادی در کاربرد هایی که دارد ممکن است متفاوت باشد.
  • در چند سال اخیر با رایج شدن سیستم فری استایل در گاوداری ها ،این ماسه برای سیستم فری استایل بسیار مناسب بوده و مورد استقبال قرار گرفته است.
  • به دلیل شوری بسیار کم ماسه بادی ، این ماسه در بین کشاورزان به ماسه شیرین معروف شده و در باغات به خصوص باغ های پسته مورد استفاده قرار می گیرد.
  • لازم به ذکر است ماسه بادی کاربردهای صنعتی نیز داشته و در ریخته گری و سند بلاست نیز مورد استفاده قرار می گیرد.
  • یکی از کاربرد های بسیار جالب این ماسه در کافی شاپ ها برای تهیه قهوه است.
ماسه بادی
عوامل موثر بر قیمت این نوع از ماسه

شرکت سپهر پودر اطلس نما علاوه بر این محصول بهترین قیمت پودر بند کشی در سراسر کشور می باشد.تنوع در این محصول  می تواند در قیمت ماسه بادی تاثیر گذار باشد. به همین دلیل این نوع از ماسه با توجه به کاربردی که دارد در قیمت های متفاوتی نیز عرضه می شود. به طور مثال این نوع از مصالح ساختمانی  خیلی نرم و بدون خاک، ماسه بادی کویر و انواع این محصول  با دانه بندی کوچک تر از ۱/۵ میلی متر، قیمت بالایی نسبت به سایر این محصول ها دارند. به طور مستقیم از کارخانه خرید کنید و پایین ترین قیمت را پرداخت کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از مشاوره رایگان مجموعه ما می توانید با ما در تماس باشید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + دو =