قیمت ماسه بادی

شرکت سپهر پودر اطلس نماد ارائه دهنده بهترین قیمت ماسه بادی و قیمت پودر سنگ در سطح کشور می باشد.ماسه های بادی حدود ۶ درصد از سطح خشکی های کره ی زمین و ۲۰ درصد از مناطق خشک دنیا را در بر می گیرد. کشور ایران در زمره کشورهایی است که دارای ماسه های بادی می باشد.دانه بندی ماسه بادی کمتر از ۱.۵ میلی متر می باشد و برای بند کشی ،ملات زیر کاشی سرامیک و سنگ،سند بلاست،زمین والیبال و فوتبال ساحلی، زمین بازی کودکان و … استفاده می شود.

قیمت ماسه بادی

ماسه بادی چیست؟

به ماسه ای که در نزدیکی سواحل و یا دره های رودخانه ها تشکیل می شود ماسه بادی می گویند.در واقع می توان گفت ماسه بادی در اثر حرکت باد در این مکان ها به وجود می آید به همین دلیل نام آن را ماسه بادی می نامند.

برای این که دره ها توسعه پیدا کنند نیاز به باد مناسب، ذخیره مقدار زیادی ماسه و فاصله مناسب با ساحل است. ماسه بادی در اندازه و شکل های مختلفی وجود دارند زیرا تولید آن ها به عواملی مانند در دسترس بودن رسوبات،سرعت و جهت غالب باد، نوع پوشش گیاهی، ژئومورفولوژی ساحلی و … بستگی دارد. ماسه بادی ها می توانند به صورت مستقیم از رسوبات ساحلی و یا به صورت ثانویه ایجاد شوند.

ماسه بادی یکی از مشهورترین مصالح ساختمانی است که در ساخت و ساز به کار می رود. مهم ترین تفاوتی که این ماسه را نسبت به ماسه های عادی کاربردی کرده است ریز بودن ذرات آن است که از آن می توان در ساخت انواع ملات ها استفاده کرد. پودر سنگ اطلس علاوه بر پایین ترین قیمت ماسه بادی در سطح کشوربهترین قیمت خاک سنگ را به مشتریان خود ارائه خود ارائه میدهد و رصایتمندی مشتریان را از خوب بودن به بهترین بودن تبدیل کرده است.

ماسه بادی چیست

ماسه بادی ملاتی

بیشترین ماسه تولید شده در کارخانه های تهیه شن و ماسه صرف بتن می شوند و قسمت کمی از آن در تهیه ملات به کار می روند. اندازه دانه هایی که در تهیه ملات استفاده می شود با توجه به ضخامت ملاتی که زیر فرش موزائیک ، سنگ یا روی آجر چینی دیوار می کشند متفاوت است مثلا در ملات آجر چینی بزرگترین دانه مصرف شده در ملات می تواند ۶ میلی متر باشد.ماسه بادی دارای دانه های بسیار ریزی است که از آن در ملات های آبی و ساروج استفاده می شود. قیمت ماسه بادی همانند آهک قم بسیار مناسب می باشد و کارایی ماسه بادی ملاتی بسیار فراوان می باشد.

انتقال شن و ماسه از طریق باد چگونه است ؟

در جابه جا شدن ذرات شن و ماسه سه نیرو نقش اساسی دارند.یکی از این نیروهای مهم، نیروی جاذبه است که ذرات روی سطح نگه می دارد. نیروی دوم نیروی کششی باد است که باعث جا به جا شدن ذرات در جهت باد می شود.باد برای بلند کردن ذرات از نیروی بالا برنده ایی استفاده می کند که این نیرو بالابرنده در واقع نیروی نهایی است که برای ایجاد برش به کمک دو نیروی دیگر می آید. در نتیجه ذرات شن و ماسه قبل از بلند شدن از سطح زمین ابتدا در جای خود دچار لرزش می شوند و بعد حرکت می کنند و به سمت بالا می روند. این حرکت ها در نهایت باعث ساییده شدن ذرات شنی می شوند.

نیرو های انتقالی

وقتی که ذرات شن و ماسه از جای اصلی خود بلند شدند مکان فرو آمدن آن ها در یک سطح پایین تر از مکان قبلی می باشد.اندازه ،شکل و تراکم دانه های شن باعث تاثیر گذاشتن روی سرعت و فاصله ی جابه جایی ذرات می شود.حداکثر میزان سرعت باد برای این که شن ها را حرکت بدهد ۱۰ کیلومتر در ساعت می باشد. عوامل موثر بر قیمت ماسه بادی نیز متعدد می باشد که در ادامه مقاله به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

هر چقدر وزن شن و ماسه ها بیشتر باشد باعث می شود بیشتر در معرض برخورد با سطوح قرار بگیرند و فشار ایجاد شده باعث می شود برش بخورند. اگر ذرات سبک باشند به وسیله نیروی باد وارد هوا می شوند اما شیوه حرکت کردن و تراکم آن ها به عوامل ذاتی و محیطی وابسته است.درصورتی که رطوبت ذرات شن و ماسه را درگیر کند باعث افزایش وزن می شوند و در نهایت کمتر وارد هوا می شوند.اگر قصد خرید ماسه بادی یا خرید با بهترین قیمت آهک را دارید می توانید با شرکت سپهر پودر اطلس نما در ارتباط باشید.

کیفیت ماسه بادی چگونه است ؟

بعد از منتقل شدن ماسه ها به قسمت های پایین تر باعث جمع شدن رسوبات ریز ماسه های بادی در حاشیه های سواحل می شوند.ذرات شن و ماسه یا می توانند بوسیله هوا انتقال پیدا کنند و یا با آب شسته می شوند و در حاشیه های ساحل جمع می شوند. اما باید گفت نقش پوشش گیاهی منطقه برای جمع شدن ماسه بادی بسیار زیاد است.کیفیت این محصول و قیمت ماسه بادی که مشتریان از ما خرید خود را انجام می دهند همانند پودر سنگ قم بسیار مناسب می باشد و جز پایین ترین قیمت ها در سراسر کشور می باشد.

کاربرد ماسه بادی

ماسه بادی چه کاربردی دارد؟

۱. از ماسه بادی جهت راه اندازی زمین های ورزشی نظیر فوتبال ساحلی،والیبال ساحلی، بسکتبال ساحلی ، کشتی ساحلی و… استفاده می شود.

۲. بدون خاک بودن ماسه بادی علاوه بر مورد قبل موجب شده در ساختمان به عنوان ماسه بسیار با کیفیت برای بندکشی ، ملات زیر کاشی و سرامیک مورد استفاده قرار گیرد. قیمت ماسه بادی در کاربرد هایی که دارد ممکن است متفاوت باشد.

۳. در چند سال اخیر با رایج شدن سیستم فری استایل در گاوداری ها ،این ماسه برای سیستم فری استایل بسیار مناسب بوده و مورد استقبال قرار گرفته است.

۴. به دلیل شوری بسیار کم ماسه بادی ، این ماسه در بین کشاورزان به ماسه شیرین معروف شده و در باغات به خصوص باغ های پسته مورد استفاده قرار می گیرد.

۵. لازم به ذکر است ماسه بادی کاربردهای صنعتی نیز داشته و در ریخته گری و سند بلاست نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

۶. یکی از کاربرد های بسیار جالب این ماسه در کافی شاپ ها برای تهیه قهوه است.

ماسه بادی

قیمت ماسه بادی

شرکت سپهر پودر اطلس نما علاوه بر این محصول بهترین قیمت پودر بند کشی در سراسر کشور می باشد.تنوع در ماسه بادی می تواند در قیمت ماسه بادی تاثیر گذار باشد. به همین دلیل ماسه بادی با توجه به کاربردی که دارد در قیمت های متفاوتی نیز عرضه می شود. به طور مثال ماسه بادی خیلی نرم و بدون خاک، ماسه بادی کویر و انواع ماسه بادی با دانه بندی کوچک تر از ۱/۵ میلی متر، قیمت بالایی نسبت به سایر ماسه بادی ها دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *