قیمت سیمان دلیجان

سیمان یکی از مهم ترین مصالح ساختمانی است که کاربردهای فراوانی نیز دارد. واضح است که سیمان در ایران مانند سایر کشورهای جهان از پرمصرف ترین مصالح ساختمانی باشد و تقریبا تمامی پروژه های عمرانی اعم از پروژه های ساختمانی و نیروگاهی نیازمند سیمان هستند. از ساخت و تولید بتن آماده تا خرده کاری بنایی نیازمند این مصالح حیاتی است. به دلیل وجود سنگ آهک و سیلیس مرغوب در ایران در حال حاضر کشور ایران یکی از قطب های تولید سیمان در جهان به حساب می آید. یکی از شهرهای مهمی که در کشور این مصالح ساختمانی مهم و حیاتی را تولید می کند دلیجان است. قیمت سیمان دلیجان یکی از به صرفه ترین نسبت به کیفیت بالای آن می باشد.

علاوه بر این سیمان دلیجان یکی از مرغوب ترین سیمان های کشور است که به کشورهای دیگر نیز صادر می شود. قیمت سیمان دلیجان و همچنین قیمت سیمان سفید با توجه به نوع آن متفاوت است. ما در این مقاله قصد داریم به سیمان که جزء لاینفک زیرساخت شهری است پردازیم پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

قیمت سیمان دلیجان

سیمان به چه معناست؟

سیمان ماده پودری خشکی است که از کلسینه کردن آهک و خاک رس به دست می‌آید و با آب مخلوط می‌شود تا ملات ایجاد شود یا با ماسه، شن و آب مخلوط می‌شود تا بتن بسازد. این یک ماده چسبنده است. سیمان پس از سخت شدن، استحکام کافی را برای برپایی سازه های صنعتی بزرگ ایجاد می کند.سیمان همچنین به فلزات خورنده است و بنابراین هر فلزی که با سیمان در تماس باشد باید در برابر خوردگی مقاوم باشد.سیمان معمولی که در صنعت ساختمان استفاده می شود به سیمان هیدرولیک نیز معروف است زیرا این ماده پودری معمولاً قبل از استفاده با آب مخلوط می شود.

باید گفت سیمان دلیجان تیپ های مختلفی دارد که باعث می شود قیمت سیمان دلیجان در تیپ های مختلف همانند قیمت پودر سنگ متفاوت باشد. به عنوان مثال یکی از دلایل تاثیرگذار در قیمت سیمان دلیجان تیپ ۲ نیز به دلیل افزایش قیمت کیسه پلی پروپیلن یا PP است. کیسه سیمان از جنس خاصی بافته می شود که در شرایط انبارداری سیمان فاسد نشود و رطوبت موجود در هوا به آن آسیبی نرساند.

قیمت سیمان دلیجان تیپ 1

تاریخچه سیمان

سیمان، اگرچه متفاوت از محصول تصفیه شده ای است که امروزه یافت می شود، اما از زمان ظهور تمدن بشری به اشکال مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. از خاکسترهای آتشفشانی، سفال های خرد شده، گچ سوخته و آهک هیدراته گرفته تا اولین سیمان هیدرولیکی که رومیان در قرون وسطی استفاده کردند، توسعه سیمان تا قرن ۱۸ ادامه یافت، زمانی که جیمز پارکر سیمان رومی را به ثبت رساند که محبوبیت پیدا کرد اما با سیمان پرتلند در دهه ۱۸۵۰جایگزین شد.

در قرن نوزدهم، لوئی ویکات فرانسوی، پایه و اساس ترکیب شیمیایی سیمان پرتلند را گذاشت و در روسیه، اگور چلیف روش‌های ساخت سیمان، کاربردهای سیمان و مزایای آن را منتشر کرد. جوزف آسپدین سیمان پرتلند را به بازار انگلستان آورد و پسرش، ویلیام آسپدین، سیمان پرتلند “مدرن” را توسعه داد، که به زودی تقاضای بسیار زیادی پیدا کرد. اما پدر واقعی سیمان پرتلند ایزاک چارلز جانسون است که با انتشار فرآیند توسعه سیمان مزو پرتلند در کوره کمک زیادی کرد.

سیمان دلیجان

در قرن نوزدهم، سیمان روزندل در نیویورک کشف شد. اگرچه سختی آن در ابتدا آن را کاملاً محبوب کرد، تقاضای بازار به دلیل زمان طولانی پخت آن به زودی کاهش یافت و سیمان پرتلند دوباره مورد علاقه واقع شد. با این حال، ترکیب جدیدی از سیمان Rosendale-Portland که هم بسیار بادوام است و هم به زمان پخت کمتری نیاز دارد، توسط Catskill Aqueduct سنتز شد و اکنون اغلب برای ساخت بزرگراه یا پل استفاده می شود. شرکت سپهر پودر سنگ اطلس نما مفتخر است بهترین قیمت سیمان دلیجان و  همچنین بهترین قیمت سیمان را به بازار ارائه می کند.

سیمانی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد، تحت آزمایش و پیشرفت های قابل توجهی برای پاسخگویی به نیازهای دنیای کنونی قرار گرفته است، مانند ساخت بتن های قوی برای جاده ها و بزرگراه ها، ملات های هیدرولیک که آب دریا را تحمل می کنند و گچ برای آب و هوای مرطوب. انواع مختلف سیمان مدرن که بیشتر آن ها به نام سیمان پرتلند یا مخلوط شناخته می شوند. سیمان دلیجان نیز از دسته سیمان های مدرن و مرغوب شناخته می شود که در تیپ های مختلف به بازار عرضه می شود و شما می توانید قیمت سیمان دلیجان را با توجه به کاربرد آن از مراکز معتبر بگیرید.

سیمان دلیجان

انواع سیمان دلیجان مورد استفاده در صنعت ساختمان

در صنعت ساختمان سیمان دلیجان انواع مختلفی دارد. تفاوت بین هر نوع سیمان در خواص، موارد استفاده و ترکیب مواد مورد استفاده در فرآیند تولید است.سیمان یک ماده پوششی است که بین سنگدانه ها و مواد تقویت کننده پیوند ایجاد می کند. در طول سال ها، سیمان در ایران به لطف فناوری توسعه بیشتری یافته است.انواع سیمان برای کارهای ساختمانی مختلف وجود دارد. به خواندن ادامه دهید تا در مورد رایج ترین آن ها بیشتر بدانید. مجموعه ما علاوه بر بهترین قیمت سیمان دلیجان نیز بهترین قیمت آهک را مشتریان خود ارائه میکند.

۱. سیمان پرتلند تیپ یک دلیجان

سیمان پرتلند معمولی یا تیپ یک دلیجان که با نام OPC نیز شناخته می شود نوعی سیمان است که در سراسر جهان تولید و مورد استفاده قرار می گیرد. این سیمان در کارهای مختلف مانند ساخت پل، تونل و سایر ساختمان های متعارف کاربرد دارد. قیمت سیمان دلیجان تیپ ۱ و یا پرتلند معمولی باتوجه به کاربرد و خواص آن با سیمان دلیجان تیپ ۲ متفاوت است.

۲. سیمان پرتلند تیپ دو دلیجان

سیمان تیپ ۲ در شرایطی به کار می رود که حرارت هیدراتاسیون متوسط و مقاومت در برابر حمله سولفات های در حد متوسط لازم باشد، به کار میرود. به دلیل محدودیت فاز آلومینات و کمتر بودن فاز C3S در این سیمان که سبب ایجاد خواص ویژه مزبور می شود، مقاومت فشاری اولیه و نهایی آن کمتر از سیمان نوع ۱ است. با توجه به این که قیمت سیمان دلیجان تیپ ۲ اقتصادی است معمولاً کندتر از سیمان تیپ ۱ می گیرد و در گیرش حرارت کمتری تولید می کند. از این سیمان می توان در ساختمان های حجیم استفاده نمود تا هنگام گرفتن بتن حرارت کمتری ایجاد شود و حجم بتن ریزی محدود نشود. سیمان دلیجان تیپ ۲ در سازه و بنا و فونداسیون به کار می رود.

۳. سیمان پرتلند تیپ سه دلیجان

این سیمان خیلی ریز است و به همین جهت زمان گیرش آن سریع‌تر است. سیمان تیپ سه برای آب و هوای سرد مناسب است و به عمل آوری دقیق و اصولی نیاز دارد. معمولاً این سیمان در ساخت و سازهای سریع مانند روسازی ساختمانی استفاده می شود. قیمت سیمان دلیجان با توجه به خواص و کاربرد آن متفاوت است و شما باید با توجه به کاری که انجام می دهید سیمان مورد نظر خود را انتخاب کنید.

۴. سیمان پرتلند تیپ چهار دلیجان

سیمان تیپ چهار در هنگام گیرش حرارت کمی تولید می‌کند. این سیمان برای بتن ریزی‌های حجیم مانند سدها و پایه پل‌های بزرگ، جهت کاهش تنش‌های حرارتی به کار گرفته می‌شود.

یکی دیگر از محصولات محبوب ما پودر سنگ قم می باشد.

۵. سیمان پرتلند تیپ پنج دلیجان

از این سیمان برای مقابل با حمله شدید سولفات‌ها استفاده می‌شود و برای ساخت سازه‌های دریایی به کار گرفته می‌شود. قیمت سیمان دلیجان با توجه به خرید شما به صورت کیسه ای و فله متفاوت است. خرید سیمان دلیجان به صورت فله به صرفه تر است.

قیمت سیمان دلیجان تیپ 2

قیمت سیمان دلیجان

سیمان در بازار ایران به دو روش فله و کیسه ای به فروش می رسد که معمولاً با توجه به نیاز هر پروژه ای و یا قابلیت انبار کردن از هر کدام از دو روش می توان در خرید سیمان استفاده کرد. همچنین با توجه به نیاز هر پروژه ای سیمان مستقیماً از کارخانه و یا از انبار بارگیری می شود و به محل پروژه ارسال می شود. قیمت سیمان دلیجان اگر به صورت فله خرید داری شود مناسب تر است. با توجه به نوسانات قیمت سیمان دلیجان و قیمت آهک قم می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + ده =