قیمت سنگ شکری

قیمت سنگ شکری در پروژه های ساختمانی مختلف از انواع سنگ با دانه بندی های متفاوت استفاده می شود. دو نوع عمده دانه بندی سنگ به صورت پودر سنگ یا سنگ شکری است. این سنگ ها با توجه به سایز، عملکرد و کاربردی که دارند دارای قیمت متفاوتی می باشند. قیمت سنگ شکری همانند قیمت پودر سنگ نیز با توجه به مش بندی و کیفیتی که دارد با قیمت متفاوتی به بازار عرضه می شود. ما در این مقاله قصد داریم درباره دانه بندی سنگ ها ، تفاوت سنگ شکر و پودر سنگ و همچنین قیمت  این محصول صحبت کنیم تا شما عزیزان بیشتر با این مصالح و کاربردهای آن آشنا شوید پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

قیمت سنگ شکری

دانه بندی سنگ ها به چه معناست ؟

منظور از دانه بندی ، چگونگی توزیع قطر ذرات موجود در هر مخلوط بر حسب درصد وزنی است. دانه بندی سنگدانه ها عموماً به صورت یک منحنی به نام منحنی دانه بندی ،که درصد وزنی دانه های با قطر معین در مخلوط نشان داده می شود. برای انجام دانه بندی سنگدانه ها، با توجه به اندازه دانه ها(درشت تر از الک شماره ۲۰۰) و غیر چسبنده بودن آن ها، معمولاً از مجموعه ای الک استاندارد استفاده می شود. بهترین قیمت سنگ شکری و قیمت سنگ نمره را می توانید از مجموعه ما تهیه نمایید.

در این فرآیند وزن معینی از سنگدانه های خشک روی درشت ترین الک در مجموعه مورد نظر ریخته شده و با دست یا دستگاه الک لرزان طبق روش های استاندارد، الک می شود. در برخی موارد به ویژه در شرایطی که سنگدانه های ریز حاوی مقادیر نسبتاً زیاد رس و لای باشد، ممکن است از روش تر (شست و شویی) نیز به منظور سهولت جدا سازی ذرات چسبنده در مخلوط استفاده شود.باید متذکر شد که هیچگونه منحنی دانه بندی ایده آل وجود ندارد ولی هدف، حصول یک حد اعتدال است.

قیمت این نوع از محصالح ساختمانی با توجه به دانه بندی که دارد با پودر سنگ متفاوت است همچنین هر کدام از آن ها کاربردهای خاص خود را دارند و در موارد مختلفی استفاده می شوند.

قیمت سنگ شکری 1401

کاربرد سنگ شکری

این سنگ به لحاظ سایز بندی بین سنگ سایز خشخاشی و خاک سنگ قرار دارد به همین دلیل سنگ شکری با توجه به دانه بندی که دارد می تواند در ریزه کاری، کار آنتیک روی نما، لیسه کاری، ابزار، گلدونی، صنایع چسب بخشی از خورام مرغ گوشتی و … استفاده شود. قیمت سنگ شکری به عوامل مختلفی از جمله رنگ، اندازه و کیفیت و خلوص بستگی دارد.

سنگ شکری

تفاوت قیمت سنگ شکری و پودر سنگ چیست؟

قیمت سنگ شکری گران تر از قیمت خاک سنگ می باشد. علت این امر نیز میزان تولید کمتر و مشکل تر آن نسبت به پودر سنگ است. البته نوع سنگ مصرفی هم در قیمت این محصول موثر می باشد. از نظر بسته بندی نیز پودر سنگ حتما باید کیسه گیری شود زیرا بسیار ریز بوده و در حین حمل و نقل ممکن است بخشی از آن در اثر وزش باد و یا منافظ موجود در بخش بار کامیون ، از دست برود. اما سنگ های با سایز درشت تر را کیسه گیری نمی کنند زیرا می تواند موجب پارگی کیسه ها شود. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت سنگ شکری با ما تماس بگیرید زیرا قیمت این محصول ممکن است در اثر نوسانات بازار تغییر کند و قیمت دقیقی را نمی توان برای آن بیان کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + هفت =