قیمت بلوک سبک

یکی از مصالح نوین که امروز در بین مهندسان ساخت و ساز و مدیران پروژه های ساختمانی محبوبیت زیادی پیدا کرده است بلوک سبک است. با ورود بلوک سبک به ساخت و ساز تحولی بزرگ در این عرصه به وجود آمد. بلوک سبک با توجه به وزن کمی که دارد باعث شده جایگزین مصالح سنتی و قدیمی شود. قیمت بلوک سبک با توجه به مزیتی که نسبت به دیگر مصالح ساختمانی سنتی دارد بسیار اقتصادی می باشد. ما در این مقاله قصد داریم شما را با این مصالح نوین کارآمد آشنا کنیم و به بررسی قیمت بلوک سبک بپردازیم تا شما بتوانید بهترین انتخاب را هنگام خرید این مصالح ساختمانی داشته باشید.

قیمت بلوک سبک

بلوک سبک سیمانی چیست ؟

ابتدا بهتر است قبل از هر چیزی بدانیم بلوک سبک چیست تا بتوانیم بهتر این بلوک نوین و کاربردی را بشناسیم. بلوک سبک از ترکیب آب با ماسه ریز دانه، سیمان و پوکه های معدنی تشکیل شده است. بسته به نوع بلوک این ترکیبات می تواند متفاوت باشد همچنین یکی از مواردی که می تواند بر قیمت بلوک سبک موثر باشد مواد تشکیل دهنده آن است که با توجه به کاربرد آن می تواند متفاوت باشد.

دلیل سبک بودن این بلوک ها ایجاد تخلخل توسط حباب های کوچک هوا در بافت آن است. در واقع فرقی نمی کند مواد و عناصر تشکیل دهنده آن ها چه باشد وجود حباب هوا در بافت این بلوک ها ثابت است. همین امر باعث شده این بلوک های سبک قابلیت های زیادی داشته باشند و بیشتر از مصالح قدیمی مانند آجر مورد استفاده قرار بگیرند. ما در ادامه به انواع این بلوک و کاربردهای آن با توجه خواهیم پرداخت . توجه داشته باشید علاوه بر بهترین قیمت بلوک سبک سیمانی می توانید بهترین قیمت آجر نسوز را از مجموعه ما تهیه نمایید.

قیمت بلوک سبک سیمانی

قیمت بلوک سبک با توجه ب ویژگی های آن

بلوک های سبک با توجه به ویژگی ها و مزیت هایی که دارند می توانند انتخاب هوشمندانه هر کسی باشند. اگر با مزایای این بلوک منحصر به فرد آشنا باشید غیر ممکن است گزینه دیگری را در ساخت و ساز خود برگزینید. زیرا این بلوک امروزه جزء ضروری ترین مصالح ساختمانی محسوب می شود که از آن می توان در دیوار چینی ، پر کردن کف سازه، ساختن سقف و ایجاد شیب در بخش های مختلف ساختمان استفاده کرد. قیمت بلوک سبک با توجه به مزیتی که به شما می دهد همانند قیمت پودر سنگ  بسیار اقتصادی و به صرفه است و تا حدود زیادی می تواند در هزینه های شما صرفه جویی کند.

شما با خرید بلوک سبک علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها می توانید باعث صرفه جویی در انرژی و مدت زمان انجام کار نیز شوید. زیرا این بلوک ها به دلیل وزن سبک و کارآیی که دارد می تواند سرعت انجام کار را بالا ببرد و همین باعث می شود شما هزینه کمتری به کارگران خود پرداخت کنید زیرا کار شما در مدت زمان کمتر و با دقت عمل بیشتری صورت می گیرد.

علاوه بر این بلوک سبک به خاطر بافت هوادهی شده و وزن بسیار کمی که دارد می تواند عایق بسیار خوبی در مقابل سرما و گرما باشد این بلوک با صرفه جویی در مصرف سرمایشی و گرمایشی دوستدار محیط زیست نیز محسوب می شود.

همچنین به کارگیری بلوک سبک در ساختمان باعث می شود در مقابل صدا نیز عایق باشد. در وقوع زلزله نیز کمترین آسیب را متحمل می شود. بلوک سبک هزینه حمل و نقل و ساخت و ساز را می تواند به میزان قابل توجهی کاهش دهد. قیمت بلوک سبک سیمانی بسیار مقرون به صرفه می باشد.

بلوک سبک سیمانی چیست

انواع بلوک سبک سیمانی

بلوک سبک نیز مانند هر مصالح ساختمانی انواع مختلفی دارد که هر کدام از آن ها ویژگی منحصر به فرد و کاربرد مخصوص به خود را دارند و باید اشاره کنیم قیمت بلوک سبک با توجه به نوع و مواد تشکیل دهنده آن متفاوت خواهد بود.

بلوک سبک گازی

مواد تشکیل دهنده بلوک سبک گازی سیمان ، آهک و سیلیس است. وزن این بلوک باعث می شود وزن ساختمان کاهش یابد علاوه بر آن در مقابل زلزله نیز استحکام بیشتر داشته باشد. از بلوک سبک گازی می توان در هر شرایط آب و هوایی استفاده کرد زیرا مقاومت بالایی دارد اما در مناطق مرطوب حتما باید از یک لایه عایق بر روی آن استفاده کنید. از ویژگی منحصر به فرد این بلوک ها می توان به قابل بازیافت بودن آن ها اشاره کرد.

بلوک سبک گازی به دو دسته اتوکلاو و غیر اتوکلاو تقسیم بندی می شود. نوع اتوکلاو بلوک گازی با نام AAC و نوع غیراتوکلاوه آن با نام NAAC شناخته می شود. قیمت بلوک سبک گازی اتوکلاونشده نسبت به بلوک اتوکلاوه شده پایین تر است. زیرا در تولید این بلوک ها از حرارت خود مصالح برای ساخت آن ها تولید می شود.

بلوک سبک هبلکس

بلوک سبک هبلکس که با نام AAC شناخته می شود. نوعی بتن است که از ترکیب آب با سیلیس، آهک، سیمان و پودر آلومینیوم ساخته می شود. ترکیبات اولیه این بلوک سبک در دستگاه اتوکلاوه تحت حرارت ۲۰۰ درجه سانتی گراد و فشار ۱۲ اتمسفر اتوکلاوه می شود.
از این بلوک سبک برای دیوار چینی در انواع و اقسام سازه ها کاربرد دارد. این بلوک مزایای زیادی دارد که از جمله آن می توان به مقاومت آن در برابر سرما، گرما و رطوبت اشاره کرد. همچنین با استفاده از این بلوک می توان در مقابل آسیب های احتمالی زلزله جلوگیری کرد.

امروزه آرامش در ساختمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است به همین دلیل ساختمان هایی که با بلوک هبلکس ساخته می شوند عایق صدا خوبی هستند. همچنین این سازه ها در برابر آتش گرفتگی و سرمازدگی مقاومت بالایی دارند. به همین ترتیب در بحث ایمنی ساختمانی حرف اول را می زنند. قیمت بلوک سبک هبلکس نسبت به سایر بلوک های سبک بالا تر است زیرا ویژگی های منحصر به فردی دارد.

بلوک سبک لیکا

بلوک سبک صنعتی لیکا از جمله بلوک های سبک ساختمانی است که از ترکیب سبک دانه ها، سیمان و آب تشکیل شده است. در این بلوک از ریزدانه های طبیعی بتن استفاده نشده است به همین دلیل وزن سبک تری دارد.
از این بلوک در ساخت دیوارهای خارجی، نما، جداکننده و سقف های سبک بتنی صورت می پذیرد. این نوع بلوک خاصیت ضد حریق داشته و به عنوان عایق نیز کاربرد دارد. قیمت بلوک سبک لیکا نسبت به بلوک هبلکس پایین تر است.

بلوک سبک سه جداره

بلوک سبک سه جداره از ترکیب انواع پوکه های معدنی با آب و حباب های هوا ساخته می شود که از آن ها در ساخت دیوارهای بیرونی و بعضا داخلی استفاده می شود. تولید این محصول با استفاده از دستگاه نیمه اتوماتیک و روی باند بتنی صورت می گیرد.

بلوک سبک سیمانی

بلوک های سبک سیمانی از ترکیب سیمان، ماسه، آب و سبک دانه ها تولید می شود. این نوع بلوک ها مقاومت فشاری کمتری نسبت به بلوک های باربر دارند. توجه داشته باشید که علاوه بر بهترین قیمت بلوک سبک سیمانی می توانید بهترین قیمت سیمان سفید را از مجموعه ما دریافت نمایید.

بلوک سبک لیپر

در تولید این نوع بلوک سبک از دانه صنعتی پرلیت و پوکه اسکوریا و پومیس استفاده می شود. بلوک لیپر در ساخت تیغه های جدا کننده فضا، تیغه های داخلی، و به طور کل دیوارهای غیر سازه ای استفاده می شود. این مصالح ساختمانی مقاومت بالایی در برابر حرارت دارد. یکی از عوامل تاثیر گذار در قیمت بلوک سبک متریال به کار رفته در ساخت آن است در واقع هر چه متریال به کار رفته در آن از کیفیت بیشتری برخوردار باشد قیمت این محصول  نیز بالاتر می رود.

بلوک سبک

قیمت بلوک سبک

یکی از مهم ترین مسائلی که در ساخت و ساز مطرح است قیمت مصالح ساختمانی است همه افراد در هنگام ساخت و ساز سعی بر این دارند که از مصالح با قیمت پایین تر استفاده کننده اما باید گفت قیمت بلوک سبک در مقایسه با سایر مصالح بسیار ایده آل است و جای هیچ شکی را در شما باقی نمی گذارد.

شما می توانید قیمت این متریال را با آجر مقایسه کنید شاید فکر کنید قیمت آجر کمتر از قیمت بلوک سبک است اما اگر از مزایای بلوک سبک آگاه باشید قطعا انتخاب شما بلوک سبک خواهد بود زیرا یک بلوک سبک هبلکس می تواند معادل ۱۰ آجر باشد به همین دلیل باید قیمت این محصول را با قیمت ۱۰ آجر مقایسه کنید. در این حالت متوجه خواهید شد قیمت بلوک سیمانی سبک بسیار ارزان است.بهترین و با کیفیت ترین و ارزان ترین قیمت بلوک سیمانی سبک و قیمت مصالح ساختمانی را می توانید از ما خرید نمایید..

علاوه بر این اگر قیمت این محصول را با ویژگی ها و مزایای آن در نظر بگیرید. خواهید فهمید قیمت بلوک سبک به مراتب کمتر از امکانات و مزیت هایی است که در اختیار شما قرار می دهد.

با توجه به همه این مواردی که گفته شد باید بگوییم قیمت بلوک سبک متناسب با نوع و ابعاد آن می تواند تغییر کند. هرچه قدر که مواد تشکیل دهنده آن مرغوب تر باشد و ضخامت و ابعاد آن بیشتر باشد قیمت بلوک سبک نیز افزایش می یابد. از طرفی دیگر شما باید هنگام خرید به نوع فروشنده و برند سازنده آن هم دقت کنید زیرا این مورد هم می تواند بر روی قیمت بلوک سبک تاثیر گذار باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت بلوک سبک و قیمت سیمان دلیجان  می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *