قیمت آهک کلوخه

آهک کلوخه یک ماده صنعتی بسیار مهم است. ویژگی های شیمیایی که این سنگ دارد آن را به یک ماده ارزشمند تبدیل کرده که باعث استفاده در مصارف مختلف صنعتی و تولیدی شده است. همچنین این کانی با ارزش یکی از مواد خامی است که در تولید آهن و فولاد به کار می رود.شرکت سپهر پودر اطلس نماد بهترین ارائه دهنده قیمت آهک کلوخه و به طور کلی بهترین قیمت آهک را در سراسر کشور ارائه می دهد.

آهک کلوخه یک سنگ رسوبی است که از کلسیت و آراگونیت تشکیل شده است. ناخالصی های آهک را دولومیت، کوارتز، کانی های رسی اکسید منیزیم و … تشکیل می دهند. اگر مقدار اکسید منیزیم در آهک کلوخه ۴ الی ۱۷ درصد باشد، آن را آهک دولومیتی می نامند ولی اگر مقدار این کانی در آهک کلوخه بیشتر از ۲۱ درصد باشد آن را در دسته سنگ های آهک دار قرار می دهند.

قیمت آهک کلوخه

ویژگی های ظاهری آهک کلوخه

آهک کلوخه از کربنات کلسیم تشکیل شده است که یک ماده بی بو ، سفید، متمایل به خاکستری یا قهوه ای مایل به زرد است که این ماده در اندازه های تکه سنگ یافت می شود. همان طور که گفته شد آهک کلوخه یکی از کانی هایی است که بیشترین کاربرد را در صنایع مختلف دارد.به دلیل خرید مستقیم از کارخانه ، قیمت آهک کلوخه دریافتی نسبت به سراسر کشور دارای بهترین قیمت می باشد.پودر سنگ اطلس علاوه بر آهک کلوخه بهترین قیمت پودر سنگ را در کشور ارائه می دهد.

آهک کلوخه

انواع آهک کلوخه

هنگامی که آهک را از معادن استخراج می کنند این آهک به شکل سنگ یا کلوخه است که معمولا از آن به عنوان ماده اولیه برای تولید انواع دیگر آهک مانند آهک هیدارته و آهک زنده و… استفاده می کنند. آهک کلوخه خام یکی از ارزان ترین و البته ناخالص ترین نوع آهک است این نوع از آهک متناسب با کیفیت معادن سنگ آهک در هر نقطه از کشور دارای خلوص متفاوتی است.

در واقع آهک کلوخه خام را می توان به دو دسته آهک چرب و آهک کم قوه تقسیم بندی کرد. آهک چرب دارای خلوص بالایی است که می توان گفت خلوص آن تا ۹۷ درصد هم می رسد.کاربران عزیز شرکت سپهر پودر اطلس علاوه بر ارائه بهترین قیمت آهک کلوخه در سراسر کشور ، بهترین قیمت آهک هیدراته را ارائه می دهد.

نوع دیگر آهک کلوخه، آهک پخته شده است که به آن آهک کلسینه نیز می گویند آهک کلوخه زنده برعکس آهک خام خلوص بالایی دارد که به همین دلیل به آهک خالص شهرت دارد. از آهک کلوخه معمولا برای شفته کاری و زیر سازی استفاده می شود. این نوع آهک برای شفته کاری در زمین هایی که دارای دانه بندی نرم و رسی نیستند مناسب است و می تواند فنداسیون محکمی ایجاد کند. برای این که به توان از آهک کلوخه در طیف گسترده تری از صنایع استفاده کرد باید آن را با استفاده از دستگاه های کوبشی و آسیاب های نوین کوبید و به دانه های ریزتری تبدیل کرد.

کارخانه تولید آهک کلوخه

مراحل ساخت سیمان از آهک کلوخه مرغوب

سیمان از آهک ، خاک و مارون ساخته می شود، این مواد را خرد و با هم ترکیب می کنند، بعد از افزودن سنگ آهک به ترکیب قبلی، پودر کردن، گرما دادن و گرفتن رطوبت، وارد کوره شده بعد از سرد شدن تبدیل به سیمان در تیپ های مختلف می شود.

کاربرد آهک کلوخه نسبت به گچ

آهک و گچ هر دو جزء دسته سنگ های رسوبی و کلسیم دار از خانواده کربنات کلسیم هستند. اما از نظر کاربرد با هم دیگر متفاوت هستند با توجه به کیفیت آهک کلوخه که به آن اشاره شد این ماده نسبت به گچ کاربردهای بیشتری دارد.

آهک کلوخه در نمای ساختمان

با ترکیبات شیمیایی در آهک کلوخه می توان از آن برای نماهای ساختمان، آبنماها و کناره های آکواریوم، به خصوص آبشار های مصنوعی استفاده کرد.می توانید بهترین قیمت ماسه بادی در سراسر کشور را از ما تهیه کنید.

کاربرد های آهک کلوخه مرغوب

 1.  استحکام پی دیوار ها و تثبیت خاک بستر فونداسیون ساختمان ها
 2.  عایق و آب بندی کف و دیوار استخرها و آبنما ها و آبشارهای مصنوعی
 3.  زیرسازی خیابان ها و پیاده روها
 4.  جلوگیری از پیشروی ریشه ی درختان در زیربناها
 5.  جلوگیری از نفوذ و رطوبت سطح فونداسیون
 6.  پرکردن چاه ها و چاله های قدیمی
 7. دفع حشرات سطح زمین

از دیگر کاربرد های آهک کلوخه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. گند زدایی و از بین بردن بوی بد فاضلاب
 2.  ضدعفونی کننده
 3.  تهیه کربنات و بی کربنات سدیم
 4. حذف دی اکسید گوگرد از اکسید کلسیم
 5.  تولید نمک خوراکی کلسیم دار
 6.  تهیه کاربید کلسیم
 7. برای تهیه ترکیب های اتیلن پروپیلن
 8.  گلینکول ها
 9. تصفیه اسید سیتریک و گلوکز به آهک
 10.  تولید سوخت زیستی
کاربرد آهک کلوخه

قیمت آهک کلوخه

عموما در مورد انواع مواد معدنی ، نوع کلوخه ای آن دارای ارزش پایین تری نسبت به نوع پودر شده و دانه بندی می باشد. این امر در مورد آهک نیز صدق می کند. آهک کلوخه ای که البته انواع مختلفی دارد ، دارای قیمت مناسب تری نسبت به آهک پودری بوده و بیشتر برای صنایعی مناسب است که قصد مصرف آهک ارزان قیمت را دارند. برای اطلاع از قیمت آهک کلوخه می توانید با ما تماس بگیرید.توجه داشته باشید که پودر سنگ اطلس یا سپهر پودر اطلس نما علاوه بهترین قیمت آهک کلوخه ، بهترین قیمت پودر جوشقان را ارائه می دهد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *