قیمت آجر نسوز

از زرد، خاکستری، قرمز و نارنجی سنتی، آجر در بسیاری از شهرهای ما در همه جا وجود دارد و به طور گسترده در ساخت و ساز استفاده می شود. به طور خلاصه، فرآیند تولید آجرهای سنتی شامل قالب گیری خاک رس و پختن آن در کوره ها، تسهیل ایجاد بلوک های جامد، بلوک های سوراخ دار،کاشی ها و اشکال دیگر است. آجرهای سرامیکی ارزان هستند. پیدا کردنش آسان است؛ دارای مقاومت قوی و برای ساخت و ساز به چنین نیروی متخصصی نیاز ندارند. کاربران عزیز بهترین قیمت آجر نسوز و قیمت پودر سنگ را می توانید از مجموعه ما تهیه نمایید.

اما اگر در محلی که قرار است آجر نصب شود گرما زیاد باشد آجر معمولی در نهایت ترک خورده و می شکند پس بهترین راه حل برای این کار استفاده از آجر نسوز است. ما در این مقاله قصد داریم درباره قیمت آجر نسوز و کاربردهای آن صحبت کنیم تا شما با این مصالح پرکاربرد بیشتر آشنا شوید و بتوانید بهترین بهره را از آن ببرید.

ممکن است متناقض به نظر برسد که ماده ای که در کوره ها در دمای بیش از ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد سوزانده شده است نتواند در برابر درجه حرارت بالا مقاومت کند. در واقع مشکل اصلی شوک حرارتی است. هنگامی که آجر معمولی با منبع گرما تماس پیدا می کند، به سرعت منبسط می شود. هنگامی که منبع متوقف می شود (مثلاً آتش خاموش می شود)، مواد منقبض می شوند.

این تغییرات ناگهانی دما بر پایداری سازه تأثیر می گذارد و می تواند باعث ایجاد ترک و سایر مشکلات جدی شود. مواد نسوز آن هایی هستند که می توانند در برابر دماهای بالا مقاومت کنند بدون این که حرارت به ساختار، مقاومت یا هدایت حرارتی آن ها آسیب برساند.

قیمت آجر نسوز

آجر نسوز

البته باید گفت قیمت آجر نسوز نسبت به آجر معمولی بیشتر است زیرا ویژگی های برتری دارد.آجرهای نسوز برای مصارف خانگی مانند اجاق‌ها، کباب‌پزها و شومینه‌ها معمولاً از خاک رس حاوی آلومینا و سیلیس تشکیل شده‌اند، عناصری که قادر به تحمل دمای بالا هستند. در حالی که آلومینا دارای کیفیت بازتابی است، سیلیس یک عایق عالی است. هرچه آلومینا در مخلوط بیشتر باشد، دمایی که آجر تحمل می‌کند (یکی از موارد ضروری برای مصارف صنعتی است) و قطعه گران‌تر خواهد بود. سیلیکا رنگ خاکستری بیشتری دارد، در حالی که آلومینا ظاهر زردتری دارد. در نتیجه هر چه کیفیت بهتر باشد قیمت آجر نسوز همانند قیمت آهک بالاتر می باشد.

علاوه بر عملکرد فنی، معمارانی هستند که از آجرهای نسوز برای ساخت و پوشش سطوح استفاده می کنند. از آجرهای نسوز به روش های مختلفی استفاده شده است و قیمت آجر نسوز با توجه به کاربرد و عملکردی که دارد متفاوت است.

همیشه تاکید بر این نکته مهم است که هنگام طراحی یا ساخت سازه هایی که با آتش در تماس هستند، توجه به مواد مورد استفاده در هماهنگی با مقررات محلی ضروری است. این مقدار مراقبت هزینه کمی برای جلوگیری از خسارات مادی یا حوادث جدی تر است. به دنبال مشاوره از کارشناسان و تولید کنندگان همیشه ضروری است. شما می توانید در مقابل قیمت آجر نسوز کیفیت مطلوبی را دریافت کنید و با خیالی آسوده سازه خود را بسازید.

آجر نسوز

انواع آجرهای نسوز و کاربرد آن

آجرهای نسوز انواع مختلفی دارد، باتوجه به نوع ماده استفاده شده در ترکیبات آن ها، گستره‌های مختلی را تحمل می‌کنند. تا دهه ۱۹۶۰ از کربن و خاک نسوز برای پوشش کوره‌ها استفاده می‌شد اما امروزه با ساخت انواع آجرهای نسوز از آن ها در پوشش داخلی کوره استفاده می‌شود. پس بدیهی است که قیمت آجر نسوز با توجه به نوع آن ها و مواد تشکیل دهنده متفاوت باشد. از انواع آجر نسوز می توان به چهار دسته آن اشاره کرد که شامل آجر نسوز سیلیسی، آجر نسوز آلومینیومی، آجر نسوز قلیایی، آجر نسوز ویژه می شود.

جهت مطالعه عوامل موثر بر قیمت خاک سنگ کلیک کنید.

قیمت آجرنسوز

آجر نسوز سیلیسی

آجر هایی که از خاک سیلیسی تشکیل شده باشند، آجر های سیلیسی گفته می شود. البته خاک های سیلیسی را در اصطلاح کورتزیت هم می گویند که مواد تشکیل دهنده آن ها شامل اکسید سیلیسیوم به مقدار خیلی زیاد و مابقی آن ها اکسید کلسیم، اکسید تیتانیوم و اکسید آهن که برای تهیه این ترکیب از کوارتز خالص استفاده می کنند. از این نوع آجر های نسوز برای پوشش درونی کوره های فولاد سازی استفاده می شود. حتی آجر های نسوز سیلیسی در تولید شیشه، سرامیک و همچنین کوره های کک سازی هم کاربرد دارند، دلیل آن هم این است که این نوع آجرها رسانایی گرمایی بالایی در نفوذ ناپذیری مقابل گاز ها دارند.بهترین قیمت سیمان سفید و قیمت آجرنسوز را از مجموعه ما دریافت کنید.

قطعا مواد تشکیل دهنده آجر نسوز می تواند بر روی قیمت آجر نسوز تاثیر گذار باشد بنابراین هر آجر با توجه به مواد تشکیل دهنده آن با قیمت متفاوتی به بازار عرضه می شود.

آجر نسوز آلومینیومی

در تولید آجر نسوز آلومینیومی درصد بالایی از آلومین یا اکسید آلومینیوم استفاده می شود. این آجر در دمای ۱۲۰۰ الی ۱۸۰۰ پخت می شود و به دلیل دارا بودن مقاومت بسیار بالا، در پوشش دیواره داخلی کوره های ذوب فولاد، کوره های شیشه و کوره های سیمان کاربرد دارد. با توجه به مقاومت بسیار بالا قیمت آجر نسوز آلومینیومی می تواند بسیار مناسب باشد زیرا این آجر در مصارف صنعتی کاربرد دارد.

آجر نسوز قلیایی

آجرهای قلیایی از اکسید منیزیم و سیلیسیم دی اکسید تشکیل شده اند و در صورتی که بخواهند مقاومت گرمایی این نوع آجر ها را افزایش دهند، مقداری اکسید کروم و اکسید آهن را به این مخلوط اضافه می کنند. کاربرد این نوع آجرها در پوشش درونی کوره های باز فولاد سازی، کوره های دوار سیمان سازی، قسمت بالایی کوره های ذوب شیشه و همچنین تهیه صنایع فلزات غیر آهنی می باشد. قیمت آجر نسوز از سایر آجرها بالاتر می باشد زیرا قیمت خاک نسوز بالا است و همین باعث افزایش قیمت آجر نسوز می شود.

آجر نسوز ویژه

آجر نسوز ویژه از فلزات واسطه و در انواع آجر نسوز اکسید کروم کوروندوم، آجر نسوز زیرکونیوم و آجر نسوز اکسید کروم تولید و مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت آجر نسوز ویژه با توجه به نوع کاربرد و مواد آن متفاوت خواهد بود. انواع قیمت مصالح ساختمانی و قیمت آجر نسوز را میتوانید با تماس با مشاورین ما دریافت کنید.

آجر نسوز اکسید کروم کوروندوم: حدود ۹۵ درصد این نوع آجر را اکسید آلومینیوم و ۵ درصد باقی مانده را اکسید کروم تشکیل می دهد. از آجر نسوز اکسید کروم کوروندوم در داخل کوره بلند ذوب آهن استفاده می گردد.

آجر نسوز زیر کونیوم: مقاومت گرمایی آجر نسوز زیرکونیوم بسیار بالاست، از این رو در کوره های ذوب شیشه و ذوب آهن آلومینیوم مورد استفاده قرار می گیرد.
آجر نسوز اکسید کروم: این نوع آجر در کوره های شیشه سازی کاربرد دارد و ۹۵ درصد آن را اکسید کروم تشکیل می دهد.

قیمت آجر نسوز نما ساختمان

نصب آجر نسوز

توجه داشته باشید که برای نصب آجرنسوز می توانید از چسب استفاده کنید، اما با استفاده از ملات و سیمان هم قابل نصب هستند. نکته مهم این است که طرح و ترکیب رنگ ها و همچنین ترکیب سنگ و آجر باعث می شود تا کار زیبایی را در نهایت ارائه دهید. توجه داشته باشید که اگر از گران ترین آجرنسوز هم برای نمای ساختمان استفاده کنید، اما در زمان اجرا، طرح و ترکیب مناسبی را در نظر نداشته باشید، بی فایده خواهد بود و تمام هزینه هایی که کردید به هدر خواهد رفت. از این رو توصیه می کنیم که برای نمای ساختمان طرحی مناسب و زیبا را با کمک طراحان در نظر گرفته و اجرا نمایید. کیفیت و قیمت آجر نسوز بالاتر سایر آجرهای معمولی است پس یک ایده خوب می تواند نتیجه مطلوبی را در کنار هزینه به شما ارائه دهد.

آجرنسوز

قیمت آجر نسوز

همان طور که اشاره کردیم آجر نسوز در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند و مشتریان می توانند باتوجه به کاربرد آجر نسوز مناسب خود را تهیه کنند. قیمت آجر نسوز به ابعاد آجر و متریال های به کار رفته در آن بستگی دارد و یکی از دلایل گرانی قیمت آجر نسوز همان طور که بیان شد قیمت بالای خاک نسوز است زیرا تولید این خاک مشکل است و همین باعث بالا رفتن قیمت آجر نسوز می شود.

جهت مشاهده عوامل موثر بر قیمت خاک رس کلیک کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − یک =